Kultúra

Trenčianske múzeum prerušilo 45-ročnú prestávku: Pokračuje v novej edícii

Do života uvedú zborník Trenčianskeho múzea v Trenčíne. Čomu je venovaný?

Ilustračný obrázok k článku Trenčianske múzeum prerušilo 45-ročnú prestávku: Pokračuje v novej edícii
Zdroj: Marek Vatraľ / Dnes24.sk

Trenčianske múzeum vydalo minulý rok po 45-ročnej prestávke obnovený Zborník Trenčianskeho múzea v Trenčíne a nadviazalo na zborníky vydávané v rokoch 1969 – 1972.

Druhý z novej edície zborníkov vychádza v týchto dňoch, slávnostne ho uvedú do života vo štvrtok 19. septembra v Kongregačnej sále Trenčianskeho mú­zea.

Ako informovala Alžbeta Brieda Holúbková z oddelenia marketingu Trenčianskeho múzea, zborník je venovaný okrúhlemu jubileu Milana Šišmiša staršieho, ktorý pracoval v Trenčianskom múzeu v Trenčíne od 1. februára 1966 až do odchodu do dôchodku 31. decembra 1999 ako historik, vedúci oddelenia histórie, zástupca riaditeľa a riaditeľ.

Bol tiež hlavným redaktorom Vlastivedného zborníka múzea a hradu v Trenčíne, na ktorý múzeum nadviazalo.

„Ambíciou Trenčianskeho múzea bolo iniciovať a podporovať účasť aj ďalších odborníkov z rôznych oblastí pri tvorbe tejto publikácie,“ konštatovala Brieda Holúbková.

Tá ďalej uviedla, že múzeum dalo rovnako priestor i nastupujúcej generácii, ktorá sa zúčastnila Stredoškolskej odbornej činnosti. „Potenciálni kolegovia reprezentovali nielen svoju školu, mesto či región, ale tiež Trenčiansky samosprávny kraj na celoštátnej Študentskej odbornej činnosti,“ doplnila s tým, že študentom chcú dať priestor pri tvorbe zborníkov aj v budúcnosti.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie