Iné športy Šport

Trenčiansky odchovanec prestupuje: Francúzsko a Španielsko kvôli korone odmietol

Slovenský reprezentant a rodák z Trenčína Šimon Krajčovič zmenil dres, nie však krajinu. Kam si to namieril?

Ilustračný obrázok k článku Trenčiansky odchovanec prestupuje: Francúzsko a Španielsko kvôli korone odmietol
Zdroj: TASR

Slovenský volejbalový reprezentant Šimon Krajčovič bude aj v nasledujúcom ročníku pôsobiť v českej extralige. Po piatich rokoch si vyzlečie dres pražského klubu VK Lvi, pred novou sezónou sa 23-ročný blokár dohodol na spolupráci s Duklou Liberec.

Iné ponuky

„V Prahe som zažil päť pekných rokov. Mrzí ma, že moja posledná sezóna sa skončila kvôli koronavírusu predčasne, ale už som cítil, že by som potreboval zmenu – chcem som skúsiť nové prostredie, kolektív aj trénerov," povedal člen základnej zostavy národného tímu z vlaňajšieho šampionátu EuroVolley v Belgicku, ktorý v predchádzajúcej sezóne patril k najlepším blokárom českej extraligy.

Bývalý hráč COP Trenčín priznal aj iné ponuky: „Už skôr sa rysovali aj možnosti ísť do Francúzska alebo Španielska, ale vzhľadom na pandémiu v Európe som nechcel skúšať šťastie v cudzine, keď nikto nevie, čo bude o mesiac. Preto som sa rozhodol zostať radšej v Česku a ponuka z Liberca ma hneď veľmi zaujala. Páči sa mi, že Dukla má v každej sezóne tie najvyššie ambície a chce bojovať minimálne o postup do finále.“

Dva mesiace doma

V predčasne ukončenom ročníku 2019/2020 obsadil Liberec v tabuľke štvrtú priečku, pražský klub skončil na piatej pozícii. Krajčovič bol v extraligových štatistikách s 54 blokmi štvrtý a s priemerom 0,73 bloku na set druhý v poradí.

Účastník ME 2015 v Taliansku sa momentálne pripravuje v domácich podmienkach. „Na Slovensku som už takmer dva mesiace. Samozrejme, v maximálnej miere sa udržiavam v kondícii. Doma mám provizórnu posilňovňu, chodím hrať beachvolejbal, tenis, behám a jazdím na bicykli. Predpokladám, že s Libercom začnem prípravu na novú sezónu začiatkom augusta, ale ešte to nie je isté, keďže nikto nevie, ako to bude vyzerať s prípravou reprezentácie," citoval Krajčoviča oficiálny web Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie