Lenka Merava Hokej

Trenčín prehral s Popradom1:4

Na Trenčianskom zimnom štadióne sa dnes stretli Dukla Trenčín a HK Poprad.

Už v úvode stretnutia bolo vidieť, kto je lepší. .Vladimír Kováč už počas prvých piatich minút zažíval perné chvíle,ale nepodarilo sa ho prestreliť. Situácia pokračovala v obrane domáceho mužstva a útokoch hostí . Chybička nastala už v poslednej minúte prvej tretiny, kedy Trenčania počas svojej presilovky dostali gól. Autorom bol Arne Kroták a asistoval mu Ladislav Nagy. Problémom trenčianskych hráčov proti súperom bola nepresnosť nahrávok, rýchlosť a pohotovosť striel na bránku, moment prekvapenia.

V druhej tretine sa v v 11. minúte viedli Popradčania 2:0. Postaral sa o to Samuel Mlynarovič. V poslednej tretine najskôr padol gól do Trenčianskej brány od Arneho Krotáka (Ladislav Nagy a Jaroslav Kmiť) a hneď potom Romanovi Tvrdoňovi (Jánovi Pardavému), podarilo presunúť puk za chrbát popradského brankára Marcela Melicherčíka, streliť čestný gól stretnutia a zmeniť stav na 1:3.

O posledný gól zápasu sa postarali opäťb hostia. Peter Klouda (Ladislav Nagy,Arne Kroták) strelilštvrtý gól. HK Poprad vyhral nad Duklou Trenčín 4:1.

Okrem gólov mali možnosť vidieť diváci aj dve bitky. Prvá sa odohrala medzi Milanom Hruškom a Emilom Lundbergom a druhá medzi Petrom Kopeckým a Richardom Rapáčom.

Dukla Trenčín – HK Poprad 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly: 48. Tvrdoň – 19. a 47. Kroták, 39. Mlynarovič, 55. Klouda. Rozhodovali: D. Konc, Noord (Švéd.) – Brath, Novák, vylúčení: 5:6, navyše: Hruška 5+10+DKZ, Kopecký 5+10+DKZ – Lundberg 5+10+DKZ, Rapáč 5+10+ DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, striedania: od 41. Rapáč (Poprad), 3290 divákov.