Futbal

AS Trenčín v boji o záchranu mení trénera: Pomôcť má staronová tvár

Trenčiansky futbalový klub je až po uši namočený v boji o záchranu. Vedenie klubu stavilo na ďalšiu výmenu trénera.

Ilustračný obrázok k článku AS Trenčín v boji o záchranu mení trénera: Pomôcť má staronová tvár
Foto: Rastislav Búgel

Trénerom futbalistov AS Trenčín bude do konca sezóny Ivan Galád. Skúsený päťdesiatšesťročný lodivod prichádza na posledné tri kolá s jediným cieľom zachrániť pre mesto a región Fortuna ligu. V realizačnom tíme zostávajú Matthias Kohler, Richard Slezák, Tomáš Belic a Gideon van der Wee. Informovala o tom oficiálna webová stránka Trenčína.

„Všetci vidia v akej sme situácii. Zostávajú už len tri kolá. Úprimne priznávam, je to pre nás netradičné riešenie, ale v tejto situácii nevyhnutné. Trénera Galáda poznáme veľmi dobre z jeho pôsobenia v Trenčíne aj z pohľadu jeho osobnosti. Zakladá na silnej motivácii a energii. Preto sme ho oslovili a sme radi, že ponuku prijal. Dohoda znie do konca sezóny. Potom si k tomu sadneme,“ uviedol pre klubový web generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

Galád má skúsenosti z ligového pôsobenia v Nitre a Ružomberku. V pozícii hlavného trénera sedel aj na lavičke slovenskej reprezentačnej dvadsaťjednotky. V ročníku 2008/2009 viedol Trenčín v druhej najvyššej súťaži.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Pripomeňme si, čo sa v klube hovorilo pred jarnou časťou

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie