Krimi

Bánovskí policajti si na vodičoch všimli čudné správanie: Biologický test podozrenie potvrdil

Ide o čoraz častejšie prípady. Jeden z mužov sa vyhováral na to, že má dve zamestnania....

Ilustračný obrázok k článku Bánovskí policajti si na vodičoch všimli čudné správanie: Biologický test podozrenie potvrdil
Zdroj: Polícia SR - BB kraj

Policajti Obvodného oddelenia z Bánoviec nad Bebravou skontrolovali vodiča, ktorý spáchal dopravný priestupok. „Popri kontrole bolo u vodiča zjavné, že je pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných látok nakoľko nevedel obstáť na mieste, bol nervózny, triasol sa,“ informujú policajti na sociálnej sieti.

Dychová skúška však bola negatívna. Vodič sa policajtom priznal, že pred jazdou užil pervitín.

Dve práce

„Muž uviedol, že má dve práce a musí vydržať pracovať a preto užíva drogy. Hliadka následne vodiča vzala na vyšetrenie biologického materiálu v zdravotníckom zariadení. Vyšetrenie preukázalo, že vodič jazdí pod vplyvom metamfetaminu, amfetaminu a extázy,“ dodávajú muži zákona.

Tu sa však príbeh nekončí. V priebehu služby policajti zistili ďalšieho vodiča jazdiaceho pod vplyvom omamných a psychotropných lá­tok.

Podobný scenár

Policajti skontrolovali 27-ročného vodiča Škody Fabia, ktorý spáchal viacero dopravných priestupkov. Preto ho predpísaným spôsobom skontrolovali.

Aj tento vodič sa podľa policajnej správy celý čas triasol a bol značne nervózny. Dychová skúška bola negatívna.

Vodič policajtom uviedol, že si dal marihuanu, ale že tvrdšie drogy neberie, nakoľko má dve deti.

Tráva to však nebola

Nakoľko vodič javil príznaky požitia omamných a psychotropných látok, bol vyzvaný k podrobeniu sa odberom biologického materiálu, s čím súhlasil. Vyšetrenie preukázalo, že vodič jazdil nie pod vplyvom cannabisu, ako policajtom tvrdil, ale pod vplyvom metamfetaminu a amfetaminu. Neskôr sa priznal, že užil pervitín,“ konkretizujú druhý prípad policajti

Aj v tomto prípade bol vodičovi zadržaný vodičský preukaz a zakázaná ďalšia jazda.

Na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou sme zaslali žiadosť, aby z biologického materiálu spracoval výsledky toxikologicko-chemickej analýzy, na stanovenie koncentrácie omamných látok. Podľa výsledkov lekárskeho vyšetrenia budeme postupovať v trestnom alebo priestupkovom konaní. Vodičov za túto jazdu každopádne neminie postih,“ dodávajú policajti na záver.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie