Hokej

Bezúch poslúchol svoje srdce: Stal sa natvrdo trenčianskym vojakom

Dukla Trenčín a HC Košice sa dohodli a Juraj Bezúch sa stal hráčom Dukly. Čo k tomu povedal?

Ilustračný obrázok k článku Bezúch poslúchol svoje srdce: Stal sa natvrdo trenčianskym vojakom
Zdroj: TASR

Po dohode tipsportligových klubov HK Dukla Trenčín a HC Košice sa útočník Juraj Bezúch stal definitívne hráčom „vojakov“. V Dukle bol pôvodne na hosťovaní do konca januára. Trenčiansky klub o tom informoval na oficiálnej stránke

Bezúch odohral v Trenčíne individuálne vydarenú sezónu 2017/2018, po ktorej zamieril do Česka. Po ročnej skúsenosti v Hradci Králové sa vrátil do najvyššej slovenskej súťaže a v máji 2019 sa dohodol s HC Košice. V tíme „oceliarov“ však nezažil ideálne obdobie a po 14-tich zápasoch odišiel na hosťovanie do Trenčína. Pôvodne sa mal na konci prestupového obdobia vrátiť do Košíc, napokon sa však kluby dohodli na Bezúchovom prestupe do Dukly.

„Veľmi ma teší, že budem naďalej ,vojakʻ a budem Dukle pomáhať k tomu, aby dosiahla svoj cieľ. Sme skvelá partia a o to viac ma teší, že s týmito ľuďmi môžem hrať aj zvyšok sezóny. Urobím všetko pre to, aby sme našim fanúšikom robili len a len radosť a aby mohli byť na nás hrdí,“ uviedol pre klubovú stránku.

V trenčianskom drese odohral v ročníku 2019/2020 zatiaľ 18 zápasov, v ktorých získal 10 bodov za 7 gólov a 3 asistencie.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

K dohode klubov prišlo krátko po ich vzájomnom zápase v Košiciach. V ňom domáci diváci piskotom reagovali na každý Bezúchov kontakt s pukom. Bola to ich reakcia na hráčove vyjadrenia o tom, že sa pre Košice rozhodol pre lepšie finančné podmienky a radšej mal hneď počúvať svoje srdce.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM