Hokej

Chromiak je maximálne spokojný: Túži napodobniť slovenské legendy NHL

V drafte do NHL uspeli dvaja odchovanci Dukly Trenčín. Martin Chromiak očakával, že ho draftuje Los Angeles.

Ilustračný obrázok k článku Chromiak je maximálne spokojný: Túži napodobniť slovenské legendy NHL
Zdroj: TASR

Mladý slovenský hokejista Martin Chromiak veril, že v tohtoročnom drafte NHL sa umiestni vyššie ako na 128. priečke, no s výsledkom aj prideleným klubom je maximálne spokojný. Osemnásťročného krídelníka, ktorého si v 5. kole vybrali LA Kings, skôr mrzí, že sa na zoznam draftovaných hráčov nedostalo viac Slovákov.

Spokojnosť

Chromiak sledoval online draft od 1. kola spoločne s rodičmi. Po ňom plynule nasledujúci deň prešli k ďalším výberom a netrpezlivo čakali, kedy na tabuli zasvieti meno ilavského rodáka. Na rad prišlo v 5. kole na 128. mieste, výber zrealizoval klub Los Angeles Kings. „Som veľmi spokojný, že som sa dostal do takej skvelej organizácie, ako je Los Angeles. Možno som očakával trošku iný priebeh na drafte. Podľa predbežných rebríčkov som dúfal, že by som mohol byť vyššie, ale ukázalo sa, že sa na ne netreba spoliehať. Nič to nemení na veci, že som šťastný,“ uviedol pre hockeyslovakia.sk slovenský mladík.

Pozícia slovenskej draftovej jednotky v roku 2020 napokon prischla obrancovi Samuelovi Kňažkovi, s ktorým Chromiak hokejovo vyrastal v mládežníckych kategóriách Dukly Trenčín. „Teším sa, že sa to podarilo nám dvom. Zároveň mi je ľúto, že draftovaných nebolo viac Slovákov. Dúfal som, že nás bude viac,“ povedal slovenský juniorský reprezentant a prezradil, ako kamaráta Samuela Kňažka prekvapil dobrou správou: „Mne išiel prenos popredu, rýchlejšie ako Samovi. Oznámil som mu prvý, že práve on sa stal našou jednotkou, čo bolo celkom milé.“

Favorit

So zástupcami Kings bol v kontakte už v uplynulých mesiacoch. „Los Angeles bolo jedno z mužstiev, ktoré som tipoval, že by si ma mohlo vybrať. Favorizoval som ho. Mali sme niekoľko spoločných mítingov, po drafte to bol však veľmi rýchly rozhovor, stihli mi len pogratulovať. V najbližších dňoch by mali všetci draftovaní hráči absolvovať videohovor s predstaviteľmi klubu, kde by sme sa mali dozvedieť všetko podstatné,“ poznamenal Chromiak, ktorý sa do povedomia slovenskej verejnosti dostal v minulej sezóne, keď nastúpil premiérovo za A-tím Trenčína v najvyššej súťaži.

Za Duklu odohral dokopy 32 duelov s bilanciou päť gólov a jedna asistencia. Keď sa mu pred Vianocami nepodarilo prebojovať do záverečnej nominácie SR na MS do 20 rokov, odletel do zámoria, kde pokračoval v juniorskej OHL. V Kingstone Frontenacs sa dobre uchytil, v 28 dueloch strelil 11 gólov a pridal 22 asistencií.

Králi v prestavbe

V Los Angeles Kings pôsobilo v minulosti viacero slovenských hokejistov. Výraznú stopu v kalifornskom klube zanechali Žigmund Pálffy, Jozef Stümpel, Ľubomír Višňovský, Michal Handzuš, Pavol Demitra či Marián Gáborík, ktorý s „kráľmi“ v roku 2014 získal Stanleyho pohár.

Momentálne je mužstvo Kings v prestavbe, čo môže byť Chromiakovou výhodou. Vďaka tomu môže dostať šancu presadiť v prvom tíme pomerne skoro: „V prvom rade som zvedavý, či sa pôjde do kempu, alebo čo sa bude diať vzhľadom na súčasnú situáciu. Keď budem v kempe, verím, že zaujmem. Teraz sa vraciam naspäť do Kingstonu do juniorky. Verím, že budem podávať dobré výkony. Také, ktoré sa budú páčiť skautom a vedeniu LA. Verím, že sa raz dostanem do tímu a všetky naše legendy, ktoré v Kings hrali, budem môcť napodobniť.“

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie