Marek Vatraľ Kultúra Správy

Čo s voľným časom? Týždeň v Trenčíne a okolí bude pestrý

Ani počas nového februárového týždňa sa nemusíme nudiť, pretože v našom meste a okolí sú pripravené akcie pre všetky vekové kategórie.

Ilustračný obrázok k článku Čo s voľným časom? Týždeň v Trenčíne a okolí bude pestrý
Zdroj: TASR

HoryZonty – Festivalové reprízy N° 2

11. 2. o 18.00 hod., SAD, Zlatovská ul.

Premietanie úspešných adrenalínových filmov vybraných z hlavného programu festivalu HoryZonty.

Kinotip: Potomok

11. 2. o 20:30 hod., Cinemax

V rovnakom čase ako prišiel na svet malý Miles, sa na inom mieste odohrala tragédia. Dve zdanlivo nesúvisiace udalosti sa o niekoľko rokov prepoja desivým spôsobom. Milesova mama Sarah so znepokojením sleduje synovo nevyspytateľné a agresívne správanie. Postupne sa zmieruje s myšlienkou, že malého chlapca ovláda nejaká zlá, nadprirodzená sila. Musí potlačiť svoj materinský inštinkt milovať a chrániť vlastné dieťa a podrobiť ho testom, aby pochopila, prečo robí tie hrozné veci. Chce sa za každú cenu dozvedieť pravdu – kto alebo čo získalo moc nad jej synom. Odpovede na všetky otázky sa skrývajú hlboko v minulosti a Sarah čoskoro pochopí, že skutočnosť je ďaleko horšia ako jej predstavy…

(Ne)známy Kazachstan

12. 2. o 16:30 hod., Knižnica

Beseda s trenčianskou cestovateľkou Antoniou Dvoranovou o jej potulkách svetom, tento raz spojená s prezentáciou fotografií a zážitkov z putovania po najväčšej vnútrozemskej krajine sveta – Kazachstane.

Hokej: Dukla Trenčín – MSHK Žilina

13. 2. o 18:00 hod., Hokejový štadión P. Demitru

Hokejová tipsportliga.

Kinotip: Woman at War

13. 2. o 20:00 hod., ArtKino Metro

Je lepšou metódou, ako zachrániť svet, sabotáž stožiarov vysokého napätia alebo adoptovanie ukrajinskej siroty? Túto otázku rieši svojrázna „zenová teroristka“ v šťavnatom a ironickom filme Benedikta Erlingssona. Päťdesiatnička Halla je učiteľka a zbormajsterka žijúca zdanlivo usporiadaným spôsobom života. Tvrdá a nekompromisná žena vedie súkromnú vojnu s priemyselnými gigantmi, ktoré ničia islandskú krajinu. Ako prispieť svojím dielom k tomu, aby nenastala ekologická a sociálna katastrofa?

Miro Gavran: Shakespeare a Alžbeta

14. 2. o 18:30 hod., Kino Hviezda

Historická dráma, ktorá polemizuje o láske a vlastnení, slobode a moci, o snahe ovládať životy druhých. Príbeh z obdobia renesancie predstavuje významné postavy histórie na pozadí ľúbostného vzťahu mladého dramatika a anglickej kráľovnej. Hrá Mestské divadlo Trenčín.

Kinotip: Záhada Silver Lake

14. 2. o 20:00 hod., ArtKino Metro

Hypnotický a zábavný triler bezmála lynchovského razenia poháňa tak ústredná obsedantná figúra, ako aj vycibrený soundtrack, dejové zvraty a nespočetné popkultúrne referencie, z čoho sa napokon skladá tajná história L. A. Film, ktorý je zároveň subverzívnou hračkou i netradičnou poctou ére klasického Hollywoodu.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Foto: ilustračné

Ak sa ešte chystáte na ples, nechajte sa inšpirovať na leva tanečného parketu :-)

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie