Utorok 23. júl 2019 Oľga  19 °C
Kultúra Správy

Jedinečná výstava v Mestskej veži v Trenčíne: Fotografie kúzla okamihu a snenia

V Mestskej veži sa uskutoční fotografická výstava známej slovenskej umelkyne, ktorá ma dar zachytiť neopakovateľné čaro magického snenia.

Ilustračný obrázok k článku Jedinečná výstava v Mestskej veži v Trenčíne: Fotografie kúzla okamihu a snenia
Zdroj: Mariana Ďurišová

Objavovať odkazy a posolstvá zapísané slnkom, vetrom, dažďom či mrazom môžu od piatka (8. 2.) obdivovať Trenčania a návštevníci mesta v Mestskej veži na výstave Fotovidenia kremnickej výtvarníčky Janky Kollárikovej.

Kolláriková v Mestskej veži predstaví výber z tvorby fotografií za posledných päť rokov. Podľa slov fotografa Jána Tluku má autorka dar zachytiť neopakovateľné kúzlo okamihu.

Výstava je pre návštevníka nahliadnutím do jej denníka a možnosťou byť účastníkom magického snenia s otvorenými očami.

Povolaním reštaurátorka, kustódka a kurátorka fondu výtvarného umenia Janka Kolláriková sa vo svojej tvorbe venuje kresbe, maľbe, grafickému dizajnu, medaile a fotografii. Vernisáž s úvodným slovom a poéziou fotografa Jana Tluku sa uskutoční v piatok 8. februára o 17.00 hodine. Výstava potrvá do 12. marca.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Foto: ilustračné

V Mestskej veži v Trenčíne sa pravidelne konajú zaujímavé výstavy. Pozrite si fotografie trenčianskych fotografov Juraja Majerského a Mariany Ďurišovej, výstavu ktorých ste si tam mohli pozrieť do konca januára.

OBRAZOM: Momentky z podujatí 2018 v Trenčíne
39
Galéria
FOTO: Trenčín 2018 objektívom Mariany Ďurišovej
38
Galéria
Zdroj: TASR