Krimi

Csonti a jeho advokáti čelia obvineniu z marenia výkonu úradného rozhodnutia

Člen mafiánskej skupiny sátorovcov čelí so svojimi advokátmi obvineniu z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Ilustračný obrázok k článku Csonti a jeho advokáti čelia obvineniu z marenia výkonu úradného rozhodnutia
Zdroj: TASR

Člen mafiánskej skupiny sátorovcov Zsolt N. alias Csonti sa vo štvrtok posadil na Okresnom súde (OS) v Trenčíne na lavicu obžalovaných spoločne so svojimi advokátmi Oskarom Ch. a Viktorom K. Čelia obvineniu z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Podľa obžaloby mali advokáti v roku 2016 z väzenia v Ilave a Banskej Bystrici nezákonne vynášať korešpondenciu, ktorú posielal Csonti. Motáky obsahovali informácie, ktoré mali ovplyvniť vyšetrovanie. Kým Csonti sa ku skutku priznal, obaja advokáti vinu popierajú. Ako na pojednávaní povedal ich právny zástupca, z obžaloby nie je zrejmé, aké rozhodnutie malo byť marené, a preto nie je možné zaujať stanovisko.

Právny zástupca advokátov následne požiadal senát OS o vylúčenie verejnosti z pojednávania, senát jeho požiadavke vyhovel. Po výsluchu Zsolta N., Oskara Ch. a Viktora K. odročili pojednávanie na 27. júna. V prípade dokázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na jeden až šesť rokov.

Zsolt N. bol jedným z najbližších spolupracovníkov dnes už nebohého bosa sátorovcov Ľudovíta Sátora. V máji minulého roku sa na pojednávaní na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici priznal k štyrom vraždám a začal spolupracovať s políciou. Medzi najbrutálnejšie popravy sátorovcov patrí vražda člena vlastnej skupiny Andreja Reisza, ktorého zastrelili v roku 2006 a následne jeho telo rozporciovali, niektoré kusy pomleli a hodili do rieky.

Zločinecký gang sátorovci operoval minimálne od roku 1999 do roku 2010 najmä v Dunajskej Strede, v okresoch Galanta, Komárno, ale aj na iných miestach Slovenska či Maďarska.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie