Rôzne

Ďalšie kolo začína: V Trenčianskom kraji sa testovanie týka 84 miest a obcí

Celkovo štvrté a pre Trenčiansky kraj tretie kolo plošného testovania prebehne tento víkend. V ktorom okrese sa testuje najviac?

Ilustračný obrázok k článku Ďalšie kolo začína: V Trenčianskom kraji sa testovanie týka 84 miest a obcí
6
Galéria
Zdroj: TASR /Ján Krošlák

V Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) sa počas víkendu (21. – 22. 11.) uskutoční ďalšie kolo testovania antigénovými testami v 82 obciach a v dvoch mestách. Vyplýva to z informácií zverejnených na stránke somzodpovedny.sk.

Len Streženice nie

Najviac samospráv v TSK – 20, sa zapojí do testovania v Púchovskom okrese, kde sa bude testovať s výnimkou Streženíc vo všetkých obciach okresu, rovnako ako v meste Púchov.

V okrese Považská Bystrica bude antigénové testovanie v 15 obciach, v Prievidzskom okrese v 14 a v okrese Bánovce nad Bebravou v 12 obciach. Po sedem obcí sa musí testovať v okresoch Trenčín a Ilava, v Ilavskom okrese vrátane okresného mesta.

Myjavský okres má voľno

V okrese Partizánske podstúpia testovanie v piatich a v okrese Nové Mesto nad Váhom v štyroch obciach. Jediným okresom v TSK, v ktorom v predchádzajúcom kole nikde neprekročil počet pozitívnych testov jednopercentnú hranicu, je okres Myjava.

Na Slovensku sa testovanie antigénovými testami má uskutočniť v 458 mestách a obciach. Na rozdiel od predošlých kôl bude testovanie na dobrovoľnej báze.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Presný zoznam odberných miest v jednotlivých obciach a tiež informácie, v ktoré dni sa kde testuje nájdete v odkazoch nižšie podľa príslušného regiónu.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie