Filip Chudý Rôzne

Dávajte si pozor! Nebezpečenstvo hlásia z ciest aj chodníkov Trenčianskeho kraja

Počasie dáva zabrať aj obyvateľom Trenčianskeho kraja. Zima nám ukazuje svoje silu a prejavilo sa to aj na stave komunikácií.

Ilustračný obrázok k článku Dávajte si pozor! Nebezpečenstvo hlásia z ciest aj chodníkov Trenčianskeho kraja
Zdroj: TASR/Kristína Mayerová

Vodiči by si mali dať vo štvrtok na cestách pozor na poľadovicu a zľadovatený sneh. Cestári tiež upozorňujú na sneženie i vietor a s tým spojenú zníženú dohľadnosť. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC).

Ako ďalej uviedli, zľadovatený sneh v našom kraji je na cestách III. triedy v obvode Partizánske a tiež na cestách tretej triedy v obvodoch Machnáč a Trenčín.

Na nebezpečenstvo poľadovice v Trenčianskom kraji upozorňuje aj polícia na sociálnej sieti. „Vodičov žiadame o maximálnu opatrnosť, obozretnosť a prispôsobenie rýchlosti pri jazde s motorovými vozidlami. Taktiež vyzývame chodcov k zvýšenej opatrnosti, aj na niektorých chodníkoch a schodoch je vrstva ľadu,“ oznámili.

Výstrahy prvého stupňa pre všetky okresy nášho kraja vydal aj Slovenský hydrometeorologický ústav. Treba si dávať pozor na snehové jazyky a záveje, vietor a v neposlednom rade na nízke teploty, keď môže byť miestami –15 až –19 stupňov Celzia. Výstrahy platia zatiaľ minimálne do soboty 13. februára.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM