Demonštrácia za slušné Slovensko: Ako to vyzeralo v Trenčíne? FOTO

Protestné zhromaždenie za slušné Slovensko sa v Trenčíne uskutočnilo už druhý piatok po sebe. Koľko naň prišlo ľudí?

Marek Vatraľ

Mesto Trenčín sa už druhýkrát po sebe zapojilo do protestu Postavme sa za slušné Slovensko, ktoré sa dnes konalo v desiatkach miest doma i v zahraničí.

Zatiaľ čo minulý piatok sa protestov zúčastnilo okolo 2 500 ľudí, dnes ich bolo podľa spoluorganizátorky Klaudie Brázdilovej okolo 2000. Hoci sa na facebookovej udalosti prihlásilo k trenčianskemu zhromaždeniu iba okolo 983 ľudí. Atmosféra bola opäť pokojná.

Okrem organizátorov na námestí vystúpili: Ondrej Broska z občianskeho združenia ENJOY, Helena Hudačková – študentka filmovej tvorby VŠMÚ, Ivan Kozák – herec a skladateľ, Erika Kostková z TEDx Trenčín, Ľudovít Sebelédi – učiteľ a člen Nových školských odborov a štrajkového výboru učiteľov, Lujza Garajová Schrameková – herečka a komička, skupina Uhol Dopadu a mnohí ďalší.

Medzi požiadavky organizátorov patrí dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov a nová slušná vláda. Na zhromaždení tiež zbierali podpisy pod petíciu za referendum o predčasných voľbách.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia.

Odporúčame