Samospráva

Trenčín môže úver 1,6 milióna eur čerpať aj na bežné výdavky: Ako sme zadĺžení?

Úver vo výške 1,6 milióna eur, ktorého prijatie schválilo trenčianske mestské zastupiteľstvo v minulom roku, bude môcť mesto čerpať aj na bežné výdavky.

Ilustračný obrázok k článku Trenčín môže úver 1,6 milióna eur čerpať aj na bežné výdavky: Ako sme zadĺžení?
Zdroj: pixabay

Vyplýva to zo zmeny úverových podmienok, ktoré v stredu schválil trenčiansky mestský parlament.

Podľa vedúcej ekonomického útvaru mesta Márie Capovej schválilo zastupiteľstvo v decembri minulého roka prijatie úveru vo výške 1,6 milióna eur na financovanie kapitálových výdavkov.

„V súvislosti s koronakrízou a zmenami zákonov sa zmenili aj niektoré podmienky pre územné samosprávy. Tie umožňujú čerpať návratné zdroje financovania i na bežné výdavky. Poslanci schválili čerpanie úveru aj na bežné výdavky. Verím však, že úver budeme čerpať prioritne na kapitálové výdavky a na bežné výdavky využijeme úver iba v krajnom prípade,“ skonštatovala Capová.

Úver s ročnou úrokovou sadzbou 0,49 % je splatný koncom roku 2030, mesto bude od januára budúceho roku platiť banke mesačné istiny vo výške 13.333 eur.

Celková suma dlhu mesta Trenčín bola v zmysle zákona o rozpočtových pravidlách v percentuálnom vyjadrení ku koncu marca 25,58 %, predpoklad nárastu do konca tohto roka je 26,16 %.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie