Aktualizované Adam Stečák Hokej

HC Košice sa v 7. kole Tisport ligy stretli s minuloročnými finalistami play off. Vojaci z Trenčína si z Košíc neodniesli ani bod.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Košičania si doma hladko poradili s hokejistami Trenčína
40
Zdroj: Adam Stečák

Hokejisti Košíc zvíťazili v šlágri 10. kola Tipsport Ligy nad Duklou Trenčín 5:1.

HC Košice – HK Dukla Trenčín 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Góly: 14. Kafka (Šoltés, Netík), 21. Spilar, 47. Spilar (Haščák), 51. Brophey (Nagy, Čížek), 60. Pulli (Šoltés) – 39. Sádecký (Bartovič, Hecl). Rozhodovali: Snášel, Soós – Palkövi (obaja Maď.), Stanzel, vylúčení: 8:6 na 2 min., presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0,

Zostavy:

HC Košice: Habal – Pretnar, Koch, McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Pulli – Spilar, Brophey, Nagy – Netík, Galamboš, Kafka – Haščák, Suja, Šoltés – Petráš, Krajňák, Jokeľ – Hričina

HK Dukla Trenčín: Šimko – Rýgl, Holenda, Cebák, Frühauf, Bokroš, Bohunický, M. Hudec – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bartovič, Sádecký, Hecl – Varga, Brližňák, Mikula – D. Hudec, Pardavý, Švec – Špankovič

Na zápas do Steel arény prišlo 4196 divákov.

Od úvodných minút sa hral svižný hokej vo vysokom nasadení. Prvá tretina však priniesla iba minimum vyložených gólových príležitostí.

Prvé presilovky oba tímy ešte nevyužili, ale vylúčenie Bohunického v 12. minúte už Košičania potrestali.

Kafka v brejku prihral pred Šimkovu bránku a obranca Rýgl nešťastne usmernil puk za chrbát trenčianskeho brankára – 1:0.

„Vojaci“ mali ideálnu možnosť na vyrovnanie v 16. minúte, keď hrali 88-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ale košického brankára Habala neprekvapili.

Dôležitý moment prišiel v úvode druhej časti. V košickej presilovke sa Spilar dostal k puku pred Šimkom a zvýšil na 2:0. Hostia odpovedali šancami Bližňáka i Bartoviča, ale brankár Habal podržal svoj tím. Hostia znížili ešte v druhej časti, keď pohotovú prihrávku Bartoviča spoza bránky zužitkoval Sádecký – 2:1.

Hostia v 47. minúte opäť doplatili na vylúčenia. Tlaku košického tímu pred Šimkom síce odolali, únik dvoch na jedného so zakončujúcim Spilarom sa však skončil tretím košickým gólom – 3:1.

Domácim sa v tretej časti darilo držať trenčianskych hráčov mimo výhodných streleckých pozícií a bez väčších problémov kontrolovali svoj náskok. V 51. minúte ho ešte zvýšil Brophey, ktorý zblízka prekonal Šimka – 4:1.

Trenčania mohli znížiť v 58. minúte v presilovke, Ölvecký však v nádejnej príležitosti neprekvapil Habala. Trenčania hrali v závere zápasu druhýkrát v početnej výhode o dvoch hráčov, ale ani v nej neskórovali. Naopak, konečnú podobu výsledku dal košický obranca Pulli – 5:1.