Lenka Merava Hokej

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 2:3

V skalickej Maxaréne proti sebe skrížili hokejky susedia zo stredu tabuľky. Hráči oboch mužstiev od začiatku hrali s plným nasadeným, bojovne a dobre korčuľovali, tak že sa šance striedali na oboch stranách. Domácim chýbalo šťastie v koncovke, keď z

V tejto pokračovali na začiatku druhej tretiny, aj keď sa im vážne nepodarilo ohroziť bránku hostí. No v 26. minúte prišla chvíľa Jarolína, ktorý pohotovou strelou ponad padajúceho Kováča dostal domácich do vedenia. Na druhej strane mohol skórovať v 37. minúte Koložváry, ktorý sa ako blesk objavil pred Lakosilom. Ten so šťastím jeho brejk vykryl a tak po dvoch tretinách zostal stav 1:0 pre domácich.

V tretej časti hostia prevzali iniciatívu a výsledkom bolo vyrovnanie z Hruškovej hokejky, keď pohotovou strelou do odkrytého rohu prekonal Lakosila. V 50. minúte mal šancu na zvýšenie vedenia hostí Jánoš, no puk skončil tesne vedľa. V 53. minúte udrelo na druhej strane, keď Jarolín svojim druhým gólom dostal domácich do vedenia. V nasledujúcej minúte z protiútoku Melichárek vyrovnal. V závere tretiny mali obe mužstvá výhodu presilových hier, keďže vytúžený gól nedosiahli, zápas išiel do predĺženia. Gól nepadol ani tu a v samostatných nájazdoch rozhodol gól Tvrdoňa o víťazstve hostí.

Peter Oremus, tréner Skalice: „Náš výkon bol kvalitný kus poctivej práce. Neviem, prečo sa kolega stará o našich hráčov, nech sa stará o svojich.“ Juraj Jakubík, tréner Trenčína: „Vezieme si zo Skalice dva body, čomu sme radi. Vydržali sme uhrať presilové hry súpera, prevažne z vynútených faulov skalických hráčov. Nemám rád takú hru a takú taktiku. Musím pochváliť naše mužstvo i Kováča v bráne.“