Iné športy

Kanoe ovládli trenčianske farby: Chýbal kúsok a boli by dva zlaté hetriky, FOTO

Slovenskí pretekári v rýchlostnej kanoistike bojovali na domácom šampionáte na krátkych tratiach, ktorý sa uskutočnil na bratislavskom Zemníku.

Ilustračný obrázok k článku Kanoe ovládli trenčianske farby: Chýbal kúsok a boli by dva zlaté hetriky, FOTO
5
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Matej Rusnák z Dukly Trenčín sa podľa očakávania tešil z prvenstva v C1 na 500 metrov na majstrovstvách Slovenskej republiky na Zemníku, čím nadviazal na triumf z kilometrovej trate. Neskôr zavŕšil zlatý hetrik triumfom na 200-metrovej trati. Na nej skončil tretí jeho oddielový kolega Vincent Farkaš.

Medzi singlkanoistkami zvíťazila na 500-metrovej trati Sandra Tinková z TTS Trenčín, ktorá bola zlatá aj na tisícke. Striebro pridala na 200 metrov a ďalšie cenné kovy v deblkanoe.

Finálové výsledky na 500 m

muži:
K1: 1. Denis Myšák (ŠKP Bratislava) 1:37,680 min., 2. Samuel Baláž (ŠKP Bratislava) 1:39,160, 3. Csaba Zalka (ŠKP Bratislava) 1:39,360
C1: 1. Matej Rusnák (Dukla Trenčín) 1:53,670, 2. Eduard Strýček (Šamorín) 1:54,419, 3. Dávid Fekete (Šamorín) 1:56,928
K2: 1: Samuel Baláž, Adam Botek (ŠKP Bratislava) 1:28,240, 2. Denis Myšák, Csaba Zalka (ŠKP Bratislava) 1:30,720, 3. Gábor Jakubík, Matúš Maximilián Jedinák (ŠKP Bratislava) 1:34,040
C2: 1. Dávid Fekete, Eduard Strýček (Šamorín) 1:56,560, 2. Stanislav Luža, Matúš Matejička (ŠKP Bratislava) 2:05,00

ženy:
K1: 1. Ivana Kmeťová (ŠKP Bratislava) 1:52,240, 2. Mariana Petrušová (ŠKP Bratislava) 1:56,480, 3. Lisa-Marja Gamsjagerová (Komárno) 1:57,320
C1: 1. Sandra Tinková (TTS Trenčín) 2:25,416, 2. Jana Mikéciová (ŠKD) 2:25,686, 3. Patrícia Guspanová (ŠKP Bratislava) 2:36,585
C2: 1. Hana Mikéciová, Miriama Žiaková (ŠKD) 2:19,320, 2. Patrícia Guspanová, Sandra Tinková (ŠKP Bratislava/TTS Trenčín) 2:20,280

Finálové výsledky na 200 m

muži:
C1 200 m: 1. Matej Rusnák (Dukla Trenčín) 41,580 s, 2. Eduard Strýček (Šamorín) +0,500, 3. Vincent Farkaš (Dukla Trenčín) +1,120
K1 200 m: 1. Csaba Zalka 35,080 s, 2. Matúš Maximilián Jedinák +0,600, 3. Denis Myšák (všetci ŠKP Bratislava) +0,740
C2 200 m: 1. Dávid Fekete, Eduard Strýček (KCK Šamorín) 43,300 2. Stanislav Luža, Matúš Matejička (ŠKP Bratislava) + 2,840 s
K2 200 m 1: Denis Myšák, Csaba Zalka(ŠKP Bratislava) 32,960 s, 2. Adam Botek, Samuel Baláž (ŠKP Bratislava) +0,260 s, 3. Gábor Jakubík, Matúš Maximilián Jedinák (ŠKP Bratislava) + 1,160 s

ženy:
K1 200 m: 1. Ivana Kmeťová (ŠKP Bratislava) 40,600 s, 2. Lisa-Marja Gamsjagerová (Komárno) +2,460, 3. Mariana Petrušová (ŠKP Bratislava) +3,160
C1 200 m: 1. Hana Mikéciová (Dukla Banská Bystrica) 52,320 s, 2. Sandra Tinková (TTS Trenčín) +3,160, 3. Miriama Žiaková (ŠKP Bratislava) +6,800
C2 200 m 1. Hana Mikéciová, Miriama Žiaková (Dukla Banská Bystrica) 51,760 s, 2. Patrícia Guspanová (ŠKP Bratislava), Sandra Tinková (TS Trenčín) +2,440
K2 200 m 1. Linda Blahová (Kajak-Canoe Piešťany), Patrícia Skovajsová (VK Tatran Bratislava-Karlova Ves) 48,420 s, 2. Miriam Hanúsková (Dunajklub Kamzík Bratislava), Ľubica Klimová (Vodácky klub Dunajčík Bratislava) +1,980

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Zábery z úspechu Mateja Rusnáka na 500 m

OBRAZOM: Zlato Mateja Rusnáka z Dukly Trenčín
5
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie