Aktualizované Krimi

Kauza Fatima: Okresný súd v Trenčíne rozhoduje o väzbe, FOTO

Okresný súd v Trenčíne rozhoduje o väzbe pre obvinených v súvislosti s kauzou baru Fatima.

Ilustračný obrázok k článku Kauza Fatima: Okresný súd v Trenčíne rozhoduje o väzbe, FOTO
8
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Okresný súd v Trenčíne rozhoduje o väzbe pre obvinených v súvislosti s kauzou baru Fatima. Policajti pred sudcu priviedli advokátku Annu Ž., expolicajta Milana Ž., ako aj Petra V. Ide o svata bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej, ktorá je v prípade tiež obvinená. Od marca je vo väzbe pre obvinenie z trestných činov podplácania a prijímania úplatku v kauze Búrka.

V kauze Fatima polícia tento týždeň obvinila celkovo päť ľudí. Obvinenie sa týka trestnej veci zločinu marenia spravodlivosti a prečinu krivej výpovede a krivej prísahy, priblížil hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Okrem spomínaných je obvinený aj doterajší svedok v kauze Michal V. Podľa advokáta Moniky Jankovskej Petra Erdősa považuje jeho klientka výpovede svedkov v kauze Fatima za klamstvá.

Polícia v súvislosti s kauzou tiež vo štvrtok (10. 9.) večer zadržala bývalého šéfa protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Róberta Krajmera.

Hovorca Krajskej prokuratúty v Trenčíne Marián Sipavý spresnil, že prokurátor podal návrh na vzatie do väzby v prípade Anny Ž. a Milana Ž. z dôvodov kolúznej a preventívnej väzby. „V prípade Petra V. z dôvodov kolúznej, preventívnej a útekovej väzby,“ doplnil.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Pozrite si aj zábery priamo zo súdu.

Kauza reštaurácie Fatima: FOTO zo súdu v Trenčíne
8
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie