Rôzne

Koronavírus: Menej nových prípadov, najviac ale z Trenčianskeho kraja

Hoci na Slovensku v nedeľu pribudol menší počet prípadov nákazy novým koronavírusom, ako to bolo predtým, najviac ich bolo u nás. Ide o tieto okresy.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Menej nových prípadov, najviac ale z Trenčianskeho kraja
5
Galéria
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

V nedeľu 13. septembra pribudlo 48 nakazených novým koronavírusom, ich celkový počet tak stúpol na 5580. Laboratóriá otestovali 1425 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších päť pacientov, nepribudlo žiadne nové úmrtie. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) na svojom webe.

Nové prípady

Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky informovalo, že medzi pozitívne testovanými bolo 23 žien a 25 mužov vo veku od 10 do 81 rokov. Najviac v okresoch Bratislava (9), Námestovo (5) a Trnava (5).

Rovnako päť prípadov hlási aj okres Púchov. Nové majú v našom kraji aj okresy Ilava (3), Partizánske (2), Považská Bystrica (1) a Trenčín (1). Trenčiansky kraj má tak v súčte za predchádzajúci deň najviac nových prípadov (12).

Údaje z kraja

V Trenčianskom kraji sa doteraz podľa údajov Národného centra zdravotníckych informácií vyskytlo 717 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19. Podľa okresov sú čísla nasledovné: 217 z okresu Prievidza, 187 z okresu Trenčín, 73 z okresu Bánovce nad Bebravou, 70 z okresu Nové Mesto nad Váhom, 43 z okresu Považská Bystrica, 43 z okresu Ilava, 34 z okresu Púchov, 27 z okresu Partizánske a 23 z okresu Myjava.

Veľká časť z nich je však už vyliečená.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie