Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Kritickú dopravnú situáciu v centre Bánoviec vyriešili prvými semaformi, VIDEO

Po novom dve križovatky v Bánovciach nad Bebravou riadi svetelná signalizácia. Takto to tam teraz vyzerá.

Rôzne Video
Rôzne Video

Kritickú dopravnú situáciu v centre Bánoviec vyriešili prvými semaformi, VIDEO

Po novom dve križovatky v Bánovciach nad Bebravou riadi svetelná signalizácia. Takto to tam teraz vyzerá.

Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Dvojicu križovatiek v Bánovciach nad Bebravou po novom riadi svetelná signalizácia. Historicky prvé semafory v meste samospráva vybudovala na Sládkovičovej a Hviezdoslavovej ulici. Investíciou za viac ako 170 000 eur sledovala zvýšenie bezpečnosti a plynulosti dopravy.

Kritická situácia

„Dlhé roky obyvatelia mesta žiadali samosprávu, aby riešila kritickú situáciu v centre mesta. Vodiči, ktorí chceli vyjsť z bočných ulíc, zo sídlisk na hlavnú cestu, mali veľký problém," spomenula v stredu primátorka Rudolfa Novotná. Samospráva podľa nej urobila projekt na svetelné križovatky s tým, že vyriešila dve najakútnejšie v meste. „Svetelné križovatky sú prvými v okrese Bánovce nad Bebravou,“ ozrejmila.

„Vyhodnocovali sme možnosti, na veľkej druhej križovatke pri ulici K nemocnici sme uvažovali o kruhovej križovatke. Nebolo to však možné pre priestorové možnosti, zasahovali by sme do cudzích pozemkov, nehovoriac o tom, že je tam križovatka všetkých sietí, ktoré vedú cez mesto," vysvetlil prednosta mestského úradu Vladimír Vranka.

Mesto to preto podľa neho zhodnotilo tak, že jedinou možnosťou, ako pomôcť doprave na dvoch najfrekventova­nejších križovatkách, je vybudovanie svetelnej signalizácie.

Viac správ zo Slovenska

Čas prevádzky

Signalizácia funguje v ostrej prevádzke tretí deň. „Vodiči aj chodci si musia na túto situáciu zvyknúť, je to pre veľa z nich novinka. Myslím si, že každý si na to nakoniec zvykne a ocení to. Určite to prispeje k priechodnosti cez križovatky, aj bezpečnosti na týchto miestach," skonštatoval Vranka.

Vybudovanie križovatiek vyšlo mesto na 181 000 eur vrátane opravy a rekonštrukcie vodorovného a zvislého dopravného značenia. Križovatky sú spustené od 6.00 do 18.00 h počas pracovných dní, v piatok do 19.00 h a v sobotu od 7.00 do 12.00 h. Režim semaforov vie radnica prispôsobiť aktuálnej dopravnej situácii.

Radnica plánuje postupne pracovať na tom, aby upokojila dopravu i na ďalších problémových bodoch v meste, dodala Novotná.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Pozrite si, ako to tam teraz vyzerá.

FOTO: Dve križovatky v Bánovciach nad Bebravou riadi svetelná signalizácia
6
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín