Filip Chudý Rôzne

Matovič Trenčín a okolie nepotešil: Budeme mať aj druhé kolo testovania!

Prvé kolo celoplošného testovania prinieslo takého výsledky. Známe sú tiež prvé závery, ktoré z neho vyplývajú pre Trenčiansky kraj.

Ilustračný obrázok k článku Matovič Trenčín a okolie nepotešil: Budeme mať aj druhé kolo testovania!
13
Galéria
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Počas víkendového (30. 10. – 1. 11.) plošného testovania odhalili 38 359 nakazených osôb z celkovo testovaných 3 625 332 ľudí. To je 1,06 percenta. Informoval o tom premiér Igor Matovič (OĽANO) po pondelkovom rokovaní vlády.

Slová premiéra

Premiér skonštatoval, že bežne sme schopní identifikovať 2 500 ľudí denne. Počas víkendu sa však podľa jeho slov podarilo výrazne rýchlejšie odhaliť najviac ľudí s najväčšou vírusovou náložou. Ak by neboli v karanténe, nakaziť by mohli ďalších zhruba 50 000 ľudí. „Práve toto je najdôležitejšie počas epidémie – veľmi rýchlym spôsobom identifikovať čo najviac ľudí, ktorí to môžu šíriť ďalej, tých karantenizovať a ochrániť takýmto spôsobom desiatky, až možno stovky tisíc ľudí,“ povedal.

Druhé kolo celoplošného testovania obyvateľstva bude, avšak okresy s počtom pozitívnych prípadov nižším ako 0,7 percenta dostanú výnimku. Rozhodol o tom ústredný krízový štáb na pondelkovom zasadnutí, o výsledku informoval premiér Igor Matovič (OĽANO). Testovanie sa nemá týkať 25 okresov a tiež Bratislavy a Košíc.

Druhé kolo

Zo štatistiky Úradu vlády SR vyplýva, že v okrese Trenčín dosiahla miera pozitivity 1,13 percenta, čiže malo by sa ho týkať aj druhé kolo.

Rovnako je to aj pri ostatných okresoch Trenčianskeho kraja – Púchov (2,65 %), Prievidza (1,96 %), Bánovce nad Bebravou (1,96 %), Partizánske (1,86 %), Myjava (1,40 %), Považská Bystrica (1,34 %), Ilava (1,18 %), Nové Mesto nad Váhom (0,89 %).

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM