Krimi

Mladík neďaleko Trenčína poriadne šliapol na plyn: Obcou sa hnal ako po diaľnici

Na ceste, kde je maximálna povolená rýchlosť jazdy 50 km/h, vodičovi osobného auta policajti radarom namerali rýchlosť jazdy viac ako dvojnásobne vyššiu.

Ilustračný obrázok k článku Mladík neďaleko Trenčína poriadne šliapol na plyn: Obcou sa hnal ako po diaľnici
Zdroj: Polícia SR - Trenčiansky kraj

Trenčianski dopravní policajti namerali na ceste III. triedy v Omšení (okres Trenčín) 25-ročného vodiča, ktorý prekročil maximálnu povolenú rýchlosť o 62 kilometrov za hodinu. Muž sa už rovnakého priestupku v minulosti dopustil, informovala v sobotu na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

„Na ceste, kde je maximálna povolená rýchlosť jazdy 50 kilometrov za hodinu, vodičovi osobného auta policajti radarom namerali rýchlosť jazdy 112 kilometrov za hodinu,“ uviedla polícia.

Policajti po zastavení vozidla zistili, že vodič už raz za ten istý priestupok, prekročenie rýchlosti o 62 kilometrov za hodinu, dostal pokutu 800 eur. „Mladý muž je držiteľom vodičského oprávnenia od roku 2013 a v karte vodiča má už celkom desať priestupkov,“ doplnila polícia.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje motoristov, že v kontrolách merania rýchlosti jazdy bude pokračovať aj naďalej na celom území Trenčianskeho kraja. Štatistiky dopravnej nehodovosti ukazujú, že rýchlosť jazdy patrí medzi jednu z najčastejších príčin zavinenia dopravných nehôd.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Správy z Trenčína a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM