Lenka Merava Hokej

Na stretnutie prišlo cez 4000 ľudí

Na zimnom štadióne sa stretli Dukla Trenčín a HC Slovan Bratislava. Prišlo ich povzbudiť 4120 ľudí.

V prvej tretine chlapci z Trenčína tomu veľa nedali a už v 8. minúte 32 sekunde našiel Richard Huna voľné miesto a strelil gól. Asistovali mu Ľubomír Vaic, Ján Lipianský ,následne v 16 minúte 36 sekunde padol ďalší gól do trenčianskej brány od Ľubomíra Vaica ( Huna Richard)a Dukla Trenčín prehrávala 2:0. Atmosféra v hľadisku bola silne a energeticky ladená, ale vystupňovalo sa to až v druhej tretine , kedy sa Dukla Trenčín prebrala. Dukla sa vzchopila a začala hrať v druhej tretine. Už v prvých sekundách dala svoj prvý gól stretnutia. Postaral sa o to Radoslav Tybor (Branislav Jánoš), a stav zmenil na 1:2, následne v druhej minúte strelil vyrovnávajúci gól Peter Olvecký (Ján Pardavý). Úspešnú sériu gólov stretnutia zakončil Ján Pardavý za asistencie Tibora Melichárka. Fanúšikovia Slovanu boli tak nespokojní s hrou svojho mužstva, že začali tvrdo nadávať na domácich hráčov. Nevedeli sa vyrovnať s prehrou. Do konca zápasu sa skóre nezmenilo, aj keď hostia tlačili a odvolali aj brankára. Zápas skončil 3:2.

text: lea foto: lea, Erik Juríček