Rôzne Video

Najväčší problém Trenčína s riešením? Minister o preložke, obchvate aj moste, VIDEO

Rezort dopravy súhlasí s preložkou cesty I. triedy v Trenčíne k železničnej trati. Ako to bude s južným obchvatom a starým cestným mostom?

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Ministerstvo dopravy a výstavby SR vyhovie požiadavke mesta Trenčín a umožní preložku cesty I. triedy v meste smerom k železničnej trati. Po štvrtkovom rokovaní s vedením mesta Trenčín to povedal minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina).

Musia hľadať zdroje

„Nerozhodujem sa od stola z Bratislavy, ale na základe rokovania s mestom a na základe jednoznačných dát. Južný obchvat mesta zostáva síce témou, ale momentálne by nevyriešil hlavný problém mesta,“ povedal minister dopravy a výstavby SR.

Podľa vlastných slov formálne vyhovie požiadavke mesta Trenčín o preložku cesty. „Ale musím hľadať zdroje, buď z budúceho programovacieho obdobia operačného programu Slovensko, prípadne z nového plánu obnovy, ktorý súvisí s obnovou Európskej únie v súvislosti s ,postkovidovýmʻ obdobím,“ informoval Doležal s tým, že predpokladané náklady na preložku cesty budú približne 70 miliónov eur.

Rekonštrukcia starého cestného mosta

Podľa primátora Trenčína Richarda Rybníčka je dobré, že konečne mohli odprezentovať vedeniu ministerstva predstavu mesta o budúcom rozvoji centra a riešenie dopravy, ktorá je najväčším problémom Trenčína. Dobrou správou podľa neho je aj informácia ministra, že v piatok (3. 7.) sa začína verejné obstarávanie na projektovú dokumentáciu na rekonštrukciu starého cestného mosta v Trenčíne.

„V tejto chvíli sa spustil proces, na ktorý sme v Trenčíne čakali veľmi dlho. Všetky informácie, ktoré sme ministerstvu poskytli, nie sú žiadne emócie, žiadne pocity, sú to tvrdé dáta a fakty, ktoré potvrdzuje analytická časť plánu udržateľnej mobility, potvrdené dopravnými štúdiami. Som rád, že minister a jeho tím videli tú prezentáciu a náležite ju ocenili,“ doplnil Rybníček.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie