Nedeľa patrila skútrom

Pri obchodnom centre Laugarício sa včera uskutočnili Medzinárodné Majstrovstvá Slovenskej republiky skútrov, ktorý zorganizovala Slovenská asociácia skútrov. V poradí tretieho ročníka sa zúčastnili jazdci zo Slovenska , Maďarska a Čiech.

Lenka Merava

Ako uviedol vice prezident Slovenskej asociácie skútrov Peter Janega novinkou je , že sa tento rok dostali pod Slovenskú motocyklovú federáciu. „Stali sme sa tak autoritou akceptovanou aj federálnou motoristickou inštitúciou, ktorá je najvyššou autoritou na svete,“informoval Peter Janega.

Skútre pretekali v štyroch základných kategóriách Keeway cup, ktorý je novým ročníkom. Skútre si prenajímajú jazdci,ktorí začínajú za symbolický poplatok O stroje sa im stará tím mechanikov. Ďalšími triedami je Street, trieda Šport a poslednou je 70 racing a kráľovskou triedou je Open.Na záver si finalisti za súťažili medzi sebou a spravili si superfinále.

Zaujímavosťou je, že najmladším súťažiacim je len 12-ročný chlapec zo Slovenska a najstarším 62 ročný pán z Maďarska. Žiadne obmedzenia okrem dobrého zdravotného stavu a nízkeho veku tu nie sú. Dokonca aj desaťročné dieťa môže súťažiť. Musí mať súhlas od oboch rodičov, ktorý je notársky overený a obaja sa musia pretekov zúčastniť.

V kategórii Keeway cup: 1.miesto Martin Janega, 2.miesto Tomáš Nemčovič, 3.miesto Michal Nemčovič a Ján Pavlík

V kategórii Street: 1. miesto Lukáš Há, 2. miesto Lukáš Hybský, 3 .miesto Róbert Tonka

V kategórii Šport: Matej Dugovč, 2.miesto Tomáš Nižňan, 3. miesto Miriam Pipašová

V kategórii Racing: 1. miesto Lukáš Sulo, 2.miesto Martin Krupa, 3. miesto Gáspar Attila

V kategórii Open: Martin Nemčovič, 2.miesto Martin Gudába, 3.miesto Dalibor Morvai

Superfinále: 1. miesto Tomáš Nemčovič, 2. miesto Lukáš Hybský, 3.miesto Martin Nemčovič

Víťazi jednotlivých kategórií si odniesli okrem dobrého pocitu aj medaily, poháre a vecné dary.

Odporúčame

Tento článok nie je možné komentovať.