Rôzne

Neveselé zistenie: Takmer všetky nové prípady sú z Trenčianskeho kraja

Úvodný augustový deň priniesol na Slovensku mierny nárast chorých na COVID-19, lenže skoro všetci sú z nášho kraja.

Ilustračný obrázok k článku Neveselé zistenie: Takmer všetky nové prípady sú z Trenčianskeho kraja
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

V sobotu 1. augusta odhalili len 7 nových prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo eviduje Slovensko už 2 344 pozitívne testovaných ľudí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na svojom webe.

Počet vyliečených pacientov oproti predchádzajúcemu dňu je bez zmeny, zostáva na čísle 1742. Rovnako bez zmeny je aj stav v nemocniciach – s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň je v zdravotníckych zariadeniach 29 ľudí, z nich potvrdené ochorenie má 13 pacientov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 1 pacient, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 1 človek.

Bez zmeny v počte 29 je aj počet úmrtí ľudí, ktorí boli pozitívni na COVID-19. Informovalo o tom Ministerstvo zdravotníctva SR.

Nové prípady

Pozitívny výsledok testu mali štyria muži a tri ženy vo vekovom rozpätí od 31 do 71 rokov v okresoch Nové Mesto nad Váhom (4), Bánovce nad Bebravou (2) a Banská Štiavnica (1).

Ako teda vidieť, takmer všetky nové prípady sú z Trenčianske­ho kraja.

Čísla z kraja

V Trenčianskom kraji sa tak doteraz podľa údajov na stránke NCZI vyskytlo 329 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19. Podľa okresov sú čísla nasledovné: 157 z okresu Prievidza, 42 z okresu Trenčín, 36 z okresu Bánovce nad Bebravou, 34 z okresu Nové Mesto nad Váhom, 17 z okresu Považská Bystrica, 15 z okresu Myjava, 14 z okresu Partizánske, 10 z okresu Ilava a 4 z okresu Púchov.

Veľká časť z nich je však už vyliečená.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie