Hokej Šport

Zdá sa, že nitrianski hokejisti sa vezú na pohodovej vlne. Vyhrali už svoj šiesty zápas v poradí.

Ilustračný obrázok k článku Nitra vyhrala aj šiesty zápas v rade: Pred domácim publikom porazila Duklu, FOTO
99

Ako prví mohli ísť do vedenia domáci, ale Lantošiho strela zo 7. minúty skončila iba na brvne. Hostia sa nechali dvakrát vylúčiť a pri jednom treste aj pykali. V 14. minúte nahodil od modrej čiary zdanlivo neškodný puk Mezei a Valent si nepostrážil medzeru medzi betónmi – 1:0. Zníženie mal na hokejke Dlouhý, ale po individuálnej akcii ho vychytal Lawson. Naopak, Trenčania inkasovali aj druhý gól. V 18. minúte skóroval ďalší obranca Nitry, tentokrát Pupák, ktorý namieril presne pod brvno.

Druhá tretina bola plná nepresností. V 30. minúte ukázali domáci jednu z mála pekných akcií. Prečíslenie riešil Kerbashian šikovnou prihrávkou do druhej vlny, Korím však neprekonal dobre postaveného Valenta. Hostia sa mohli dotiahnuť na rozdiel gólu v 33. minúte, keď mieril na bližšiu žrď Švec, ale Lawsona nezaskočil. V 36. minúte, po uplynutí presilovky hostí, naskočil z trestnej lavice Kerbashian a ešte počkal na Bortňáka, no ten nevystrelil ani neprihral presne.

V úvode tretej tretiny sa natlačil Mikula pred Lawsona, ale v zakončení nebol dôrazný. Trenčania prehrali posledných päť zápasov na klziskách súperov a dobre to s nimi nevyzeralo ani v Nitre. Obzvlášť, keď v 46. minúte poslal Nitru do trojgólového vedenia Bortňák. V 57. minúte síce dokázal streliť kontaktný gól Bartovič, ale ten prišiel už neskoro. Šesť sekúnd pred koncom upravil na konečných 4:1 strelou do prázdnej bránky Blackwater.

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Góly: 14. Mezei (Slovák, Majdan), 18. Pupák (Buček, Rapáč), 46. Bortňák (Rapáč, Buček), 60. Blackwater (Rapáč, McCormack) – 57. Bartovič (Rýgl, Krejčí). Rozhodovali: Jonák, Babic – Šefčík, Pálkövi (Maď.), vylúčení: 3:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2112 divákov.

Zostavy:

Nitra: Lawson – Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Pupák, Rais, A. Sloboda – Lantoši, Slovák, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Rapáč – Šiška, Čaládi, Hrušík – Pätoprstý

Trenčín: Valent – Rýgl, Krejčí, Bohunický, Holenda, Kovář, Frühauf, Luža – Radivojevič, Sojčík, Švec – Bartovič, Sádecký, Hecl – Varga, Dlouhý, Mikula – Hudec, Pardavý, Špankovič

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Mne sa to hodnotí pomerne jednoducho. Dali sme v prvej tretine dva góly a mali sme aj viac z hry. Možno by som mohol vytknúť slabší začiatok druhej tretiny. Podali sme dobrý výkon, takže sme spokojní.“

Ján Pardavý, asistent trénera Trenčína: „Vedeli sme, že Nitra mala za sebou päť víťazstiev, sú na tom psychicky dobre. My sme sa im potrebovali vyrovnať. Myslím, že sa nám to darilo, ale my sa narobíme na gól. Nevieme strieľať prvé góly, ktoré by nás psychicky upokojili. Nitre sa to podarilo nahodeným pukom. Na chalanoch bolo vidieť, že chcú s tým niečo urobiť, celý zápas hrali bojovne, dobre korčuľovali. Náš gól prišiel už neskoro. Odohrali sme dobrý zápas, ale odchádzame bez bodu.“

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)