Kultúra

Nový slovenský film nakrúcali i v našom regióne: Bolo to na týchto miestach

Režisérka filmu Letní rebeli povedala viac o tom, ako vzniklo nové filmové dielo. Nakrúcalo sa i v našom okolí.

Ilustračný obrázok k článku Nový slovenský film nakrúcali i v našom regióne: Bolo to na týchto miestach
Zdroj: TASR

Príbeh 11-ročného chlapca Jonáša, inšpirovaný zážitkami, ktorým môže čeliť každé dospievajúce dieťa, rozprávajú Letní rebeli. Slovensko-nemecký rodinný film, pod ktorý sa podpísala Slovenka Martina Saková, predstavili tvorcovia a herci tento týždeň v Bratislave.

„Chceli sme sprostredkovať letnú atmosféru, pocit slobody. Keď ide dieťa k starým rodičom na prázdniny bez otravných rodičov, tak si to tam môže aj užiť, nikto ho nekontroluje, práve o to nám išlo. Jonáš ako hlavná postava to trošku potom prehnal a bol z toho malér, ktorý však na druhej strane spojil rodinu, lebo každý sa to snažil dávať do poriadku," priblížila filmovú novinku Saková, režisérka a spoluscenáristka snímky, ktorá má ambíciu nadviazať na tradičnú slovenskú tvorbu pre deti a mládež.

Film nakrúcali vo viacerých častiach Európy. „Začali sme v Nemecku pri Magdeburgu na jazerách, potom sme prešli do Drážďan, pri Severnom mori sme natáčali, v Bavorsku,“ povedala Saková s tým, že ďalej nakrúcali na Slovensku.

„V Handlovej sme boli najdlhší čas, v podstate celé leto, ďalej v Prievidzi, Novej Dubnici, v Trenčíne na stanici a dva dni vo vlaku,“ uzavrela režisérka.

Letní rebeli sú v kinách od štvrtka 13. augusta.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie