Rôzne

O testovanie v bánovskej nemocnici je veľký záujem: Ster robili aj jednoročnému

V bánovskej nemocnici urobili v decembri takmer 6 400 testov na COVID-19. Mimoriadne veľký záujem je o antigénové testy.

Ilustračný obrázok k článku O testovanie v bánovskej nemocnici je veľký záujem: Ster robili aj jednoročnému
Zdroj: TASR/AP

Zdravotníci z nemocnice v Bánovciach nad Bebravou testujú verejnosť na ochorenie COVID-19 už niekoľko mesiacov. Využívajú pri tom antigénové i RT-PCR testy. V decembri minulého roka uskutočnili takmer 6 400 sterov.

„Mimoriadne veľký záujem je o antigénové testy, dokonca sme kvôli tomu pred Vianocami predĺžili odberové hodiny o tri hodiny. V decembri sme vykonali 5 780 antigénových testov a 610 RT-PCR testov," uviedla Andrea Kusá, zástupkyňa námestníčky pre ošetrovateľstvo bánovskej nemocnice.

V týchto dňoch už podľa nej nie je výnimkou, že na testovanie prídu rodičia aj s deťmi alebo všetky vekové skupiny. „Deti približne od troch či štyroch rokov chodia pomerne často, mali sme aj dieťa vo veku jedného roka. Na RT-PCR testovanie k nám takisto chodia aj deti indikované na odber, ktoré odosiela regionálny úrad verejného zdravotníctva vo veku od jedného roka. Najmladšie sme mali niekoľkomesačné bábätko, ktoré malo podstúpiť plánovaný operačný zákrok," priblížila.

Otestovať sa na ochorenie COVID-19 chodia do bánovskej nemocnice i starší ľudia, aj vo veku nad 85 rokov. „Párkrát sa dokonca stalo, že sme robili výter vo vozidle, ktorým priviezli príbuzní na výter imobilného pacienta,“ dodala Kusá.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM