Iné športy Šport

Oceňovali najlepších florbalistov roka: Honor ide aj do Trenčína

Najlepšími florbalistami sezóny sa stali Dudovič a Ferenčíková. Najlepším juniorom sa stal zástupca 1. FBC Florbal Trenčín.

Ilustračný obrázok k článku Oceňovali najlepších florbalistov roka: Honor ide aj do Trenčína
Zdroj: TASR

Florbalistom sezóny 2018/2019 sa stal slovenský reprezentant Michal Dudovič, ktorý na klubovej úrovni pôsobí vo švajčiarskom SV Wiler Ersigen. V ženskej kategórii triumfovala Denisa Ferenčíková. Osem ocenených osobností v rámci ankety Slovenského zväzu florbalu (SZFB) Florbalista roka 2019 vyhlásili v Eurovia aréne pred finálovým zápasom kategórie elite počas turnaja Slovak Floorball Cup v Bratislave.

Dudovič dokázal v uplynulej sezóne získať majstrovský titul vo Švajčiarsku. Pre nabitý program sa do Bratislavy nedostavil, pre ocenenie si prišiel jeho otec Juraj.

Ferenčíkovej sa podarilo presadiť v druhej najlepšej ženskej súťaži na svete fínskej Naisten Salibandyliige. „Je to pre mňa určitá forma odmeny za tie roky, ktoré som pre slovenský florbal odviedla. Zároveň mám ďalšiu motiváciu ďalej na sebe pracovať. Anketu si vážim, aj keď je organizovaná zatiaľ v menšom merítku, no potešilo ma, že sme sa viacerí z celého Slovenska mohli stretnúť na jednom mieste,“ uviedla pre web SZFB dnes už bývalá hráčka SC Classic Tampere, ktorá sa po roku vrátila do 1. SC Tempish Vítkovice. Najlepšími brankármi ročníka sa stali Radka Mládenková a Adam Kohút z košického Florka.

Najlepším rozhodcom sezóny sa stal Roman Sklenica. Ocenenie Juniorka sezóny 2018/2019 získala talentovaná hráčka Kysuckého Nového Mesta Linda Pudišová.

Titul Junior sezóny 2018/2019 patrí hráčovi 1. FBC Florbal Trenčín Tomášovi Kvasnicovi.

Víťazom v trénerskej kategórii sa stal kouč bratislavského extraligového tímu ŠK Lido Prírodovedec Roland Bluska. „Je to pre mňa zadosťučinenie. Tomuto športu sa venujem už dlho a je pekné, že si to niekto všimol a ocenil to. Florbalu venujem naozaj veľa, takže ma víťazstvo v ankete teší. Zároveň je to pre mňa aj záväzok do budúcna, aby som sa ďalej vzdelával a snažil sa byť čo najlepší,“ povedal Bluska.

Výsledky ankety Florbalista roka 2019:

  • Florbalista sezóny 2018/2019: 1. Michal DUDOVIČ, 2. Peter NEHILA, 3. Martin KUBOVIČ
  • Florbalistka sezóny: 1. Denisa FERENČÍKOVÁ, 2. Michaela ŠPONIAROVÁ, 3. Paulína HUDÁKOVÁ
  • Brankár sezóny: 1. Adam KOHÚT, 2. Timotej DINKA, 3. Rastislav MAZÁK
  • Brankárka sezóny: 1. Radka MLÁDENKOVÁ, 2. Adriana MICHALISKOVÁ, 3. Karolína KRIŠTOFOVÁ
  • Tréner sezóny: 1. Roland BLUSKA, 2. Michal JEDLIČKA, 3. Ján PURC
  • Junior sezóny: 1. Tomáš KVASNICA, 2. Ronald GAŠPARÍK, 3. Roman FAITH
  • Juniorka sezóny: 1. Linda PUDIŠOVÁ, 2. Laura CHUPEKOVÁ, 3. Lenka LENČEŠOVÁ
  • Rozhodca sezóny: 1. Roman SKLENICA, 2. Tomáš BEŇO, 3. Peter ZÁMEČNÍK

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie