Filip Chudý Rôzne

Areál na kúpanie pri Považskej: Nové atrakcie na Podhradskom mori, FOTO

Čoraz väčšej obľube ľudí z Považskej Bystrice a okolia sa teší Podhradské more. Táto oddychová lokalita si pripravila nové atrakcie.

Ilustračný obrázok k článku Areál na kúpanie pri Považskej: Nové atrakcie na Podhradskom mori, FOTO
16
Galéria
Zdroj: Pozemkové spoločenstvo Prúdy

Novovznikajúca oddychová lokalita v Považskom Podhradí nazvaná aj Podhradské more, ktorá sa nachádza medzi kanálom Vážskej kaskády a Váhom v lokalite Prúdy, je snahou výboru Pozemkového spoločenstva Prúdy (PSP). Na jeho pozemkoch totiž vzniklo po ťažbe štrkov prírodné jazero, ktoré nechceli nechať spustnúť a zarásť. Doteraz sa tam chodili ľudia len kúpať, ale v nedeľu 27. augusta o 13:00 sa začne nová éra, keď sa bude kolaudovať nové plážové ihrisko. Pri tejto príležitosti PSP a občianske združenie Podhradské more pripravili akciu Deň otvorených brán na jazere v Považskom Podhradí, ktorá sa uskutoční s pomocou Trenčianskeho samosprávneho kra­ja.

„Podhradské more je prístupné stále, nebudeme predsa ľuďom zakazovať sa tam kúpať, keď máme také nádherné jazero. Teraz sa ale premiérovo pridá športovo-zábavný program s občerstvením, preto sme podujatie nazvali Deň otvorených brán, čiže akoby sa pre všetkých otvorí veľká brána,“ povedala Jarmila Tabačková, predsedníčka PSP a OZ Podhradské more.

Na podujatí budú podľa slov organizátorov pripravené súťaže pre všetky kategórie detí, zmiešaná hra plážového volejbalu, odmeny pre víťazov a zúčastnené deti, dobrá hudba, občerstvenie a priateľská atmosféra. „Sľubujú nám na nedeľu pekné počasie, preto veríme, že to bude aj pravda. Aby sa všetci ľudia, ktorí budú mať záujem, mohli v poslednú augustovú nedeľu okúpať. Máme dosť teplú vodu, pričom si myslím, že teplota sa udrží. Naposledy, keď sme tu mali ichtyológa kvôli rozboru vody, bola teplota 26,5 °C,“ uviedla Tabačková.

Podľa jej slov mali na Podhradskom mori veľa návštevníkov nielen z Považskej Bystrice, ale aj okolitých obcí, pričom všetci boli nadšení, že sa tam niečo robí, pričom chcú napredovať, ale na to budú potrebovať aj pomoc. „Teraz v nedeľu sa nebude platiť vstupné. Skúšali sme to predtým, keď sme ho vyberali tri týždne, ale na Deň otvorených brán sa nič platiť nebude. Dokonca nápoje a sladkosti pre deti sú zadarmo,“ informovala predsedníčka PSP s tým, že počas slnečného počasia tam mávali okolo 400 ľudí, čo by sa v nedeľu mohlo zopakovať.

Vo štvrtok zavŕšia výstavu volejbalového ihriska, keď čakajú na posledné komponenty od dodávateľa. Podklad ale už majú hotový, pričom tam išlo 90 ton piesku. Kto by nevedel na miesto akcie trafiť, tomu môže poslúžiť opis prístupovej cesty od Jarmily Tabačkovej: „Treba ísť do Považského Podhradia. Tam môžete prejsť cez prvý most kanála Vážskej kaskády, ako je vodná elektráreň, a následne pôjdete doľava ku druhému mostu, kde prejdete popod diaľnicu a odtiaľ idete smerom akoby do Považskej Bystrice. Alebo treba ísť rovno k druhému mostu a odtiaľ k Podhradskému moru, ktoré je pri Váhu.“

Podhradské more: Vyhľadávaná lokalita na kúpanie pri Považskej Bystrici
16
Galéria
Zdroj: Pozemkové spoločenstvo Prúdy

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Lode kotvia na súši, rybám hrozí úhyn: Čo sa deje na Nosickej priehrade? FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM