Filip Chudý Rôzne

Choroba úraduje aj na našich školách: Ako je na tom Považskobystrický okres?

V okrese Považská Bystrica zaznamenali vzostup chorobnosti. Opatrenia sa dotkli už aj škôl. Ktoré majú chrípkové prázdniny?

Ilustračný obrázok k článku Choroba úraduje aj na našich školách: Ako je na tom Považskobystrický okres?
Zdroj: TASR

Počas minulého týždňa prišlo na školských zariadeniach v Považskobys­trickom okrese v roku 2018 k prvým chrípkovým prázdninám. Potvrdila nám to Stanislava Balušíková z oddelenia epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Považskej Bystrici. „V štvrtom kalendárnom týždni bola pre zvýšenú chorobnosť prerušená dochádzka v MŠ Papradno – dve triedy a MŠ Horný Lieskov,“ povedala s tým, že v týchto konkrétnych škôlkach už pokračuje prevádzka.

Chrípkové prázdniny sa ale dotýkajú aktuálne už aj iných škôl. „V ZŠ Udiča boli zatvorené len dve prvácke triedy a dochádzka bude prerušená aj tento týždeň. Počas neho nám zatiaľ nahlásili prerušenie vyučovania v MŠ Udiča a MŠ Prečín,“ uviedla Balušíková.

Ako nám ďalej prezradila, zatiaľ nie je chorobnosť taká vysoká, aby odporučili iné obmedzenia. Čo sa týka dĺžky prerušenia dochádzky na dotknutých školách a škôlkach, závisí to podľa jej slov od ďalšej chorobnosti detí.

„V okrese Považská Bystrica sme v 4. kalendárnom týždni zaznamenali celkovú chorobnosť na ARO (akútne respiračné ochorenia) 1 858,5/100 0­00 osôb v starostlivosti hlásiacich lekárov, čo je 37,8 % vzostup oproti predchádzajúcemu týždňu a celkovú chorobnosť na CHPO (chrípke podobné ochorenia) 361,1/100 000 osôb v starostlivosti hlásiacich lekárov, čo je 1,2 % pokles oproti predchádzajúcemu týždňu,“ informovala o chorobnosti v okrese pracovníčka miestneho RÚVZ.

Ako ďalej doplnila, v Považskobys­trickom okrese v 4. kalendárnom týždni zaznamenali najvyššiu chorobnosť na ARO vo vekovej skupine 6 – 14 ročných (chorobnosť 5 540,7/100 0­00 osôb v starostlivosti hlásiacich lekárov) a najvyššia chorobnosť na CHPO bola zaznamenaná vo vekovej skupine 0 – 5 ročných (chorobnosť 1 448,6/100 0­00 osôb v starostlivosti hlásiacich lekárov). „V porovnaní s minulým rokom je chorobnosť výrazne nižšia,“ dodala Balušíková.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM