Rôzne

Firma z Považskej otestuje tisíce ľudí: V priemyselnom parku má 6 odberných miest

V považskobystrickej strojárskej spoločnosti môžu otestovať veľké množstvo ľudí. Ide o zamestnancov, rodiny a tiež školu.

Ilustračný obrázok k článku Firma z Považskej otestuje tisíce ľudí: V priemyselnom parku má 6 odberných miest
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Strojárska spoločnosť thyssenkrupp rothe erde Slovakia sídliaca v Považskej Bystrici vyjde počas víkendového celoplošného testovania v ústrety svojim zamestnancom a ich rodinným príslušníkom a otestuje ich priamo v areáli firmy.

Ako informoval generálny riaditeľ spoločnosti Ľudovít Francl, spoločnosť momentálne zamestnáva 900 pracovníkov. V priestoroch novej, doteraz nevyužívanej prázdnej haly v priemyselnom parku vytvorila spoločnosť šesť odberných miest, schválilo ich Ministerstvo obrany SR a Úrad verejného zdravotníctva SR.

Počas víkendu sú pripravení otestovať 4 000 ľudí, prístup do areálu spoločnosti je možný motorovými vozidlami.

„Akciová spoločnosť thyssenkrupp rothe erde Slovakia vychádza súčasne v ústrety aj spolupracujúcim firmám, ako aj zamestnancom a rodinným príslušníkom Strednej odbornej školy strojárskej v Považskej Bystrici, ktorých taktiež otestuje,“ uviedol Francl.

Firma thyssenkrupp rothe a erde Slovakia je najväčším zamestnávateľom v považskobys­trickom regióne a venuje sa výrobe špeciálnych veľkorozmerných ložísk určených najmä pre veternú energetiku.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Ako to vyzerá vo firme priamo počas testovania, to si môžete pozrieť v článku nižšie.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM