Filip Chudý Krimi

Katastrofa na cestách a chodníkoch: Chodci sa šmýkali, autá búrali, FOTO

Úvod zimného obdobia poriadne preveril pripravenosť považskobystrických cestárov. Aj keď sa snažili, príroda bola silnejšia.

Ilustračný obrázok k článku Katastrofa na cestách a chodníkoch: Chodci sa šmýkali, autá búrali, FOTO
Zdroj: KR PZ v Trenčíne

Okresy Považská Bystrica a Púchov zažili na cestách poriadne zľadovatený začiatok decembra. Najviac sa to prejavilo na diaľnici D1, ktorá bola v úseku medzi Belušou a Považskou Bystricou uzavretá na približne päť hodín. Diaľničiari si nevedeli so silnou poľadovicou poradiť, hoci boli v nasadení celú noc.

Nehody

Na sociálnych sieťach sa objavili správy o zrážkach medzi kamiónmi, skríženom autobuse i značne rozbitom vozidle. Našťastie, podľa slov krajskej policajnej hovorkyne Danky Adámikovej sa nehoda obišla bez zranení a alkoholu. „Na D1 bolo 10 škodových udalostí a jedna dopravná nehoda. Pri nehode vznikla škoda 23 000 €,“ ponúkla zatiaľ prvé sumárne informácie o udalostiach na diaľnici.

Problémy s poľadovicou však boli nielen na diaľnici, ale aj na ostatných cestách, či v obciach alebo aj v meste. „V okresoch Považská Bystrica a Púchov sme zaznamenali dnes štyri škodové udalosti a dve dopravné nehody. Bez zranenia a bez alkoholu,“ pripojila Adámiková informácie k ostatným dnešným udalostiam na našich cestách,

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Klzké chodníky

Problémy zvládnuť zľadovatenú komunikáciu však mali nielen vodiči, ale aj chodci. V Považskej Bystrici hlásili obyvatelia problémy na viacerých miestach, najviac na Rozkvete. Zabrať chodcom dala aj nová lávka, na ktorej sa tiež poriadne šmýkalo.

„Katastrofa,“ to je najčastejšie slovo, ktoré používali dnes Považskobystričania pri hodnotení situácie na chodníkoch a cestách. Stretávame sa s ním pri odkazoch od našich čitateľov i na sociálnych sieťach.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Aj takto to dnes vyzeralo na diaľnici.

FOTO: Poľadovica na diaľnici pri Považskej Bystrici spôsobila problémy
2
Galéria
Zdroj: KR PZ v Trenčíne

Správy z Považia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM