Rôzne

Kto bude nástupcom Papradna? Finančná odmena sa v obci nestratila

Aktuálny držiteľ honoru Dedina roka Papradno čaká na svojho nástupcu. Do súťaže pre rok 2021 sa obce môžu prihlásiť do konca apríla.

Ilustračný obrázok k článku Kto bude nástupcom Papradna? Finančná odmena sa v obci nestratila
7
Galéria
Zdroj: TASR

Na prihlásenie obcí do súťaže Dedina roka 2021 ostáva posledný mesiac. Podnet môže dať ktorýkoľvek občan, proces prihlásenia je potom na starostovi. Uzávierka prihlášok je 30. apríla. Informovala o tom hovorkyňa Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) Michaela Pšenáková.

Papradno

Víťazom posledného ročníka je obec Papradno v okrese Považská Bystrica. Momentálne ju čaká účasť v európskej súťaži.

Z finančnej odmeny, ktorú víťazstvom obec získala, vybudovali malé detské ihrisko a komunitné centrum pri obecných bytovkách, uviedla Pšenáková.

Nový ročník

Na webovej stránke dedinaroka.sk sú dostupné podklady k zapojeniu sa, a to prihláška a formulár oblastí hodnotenia. Súťaž je podľa Pšenákovej pre obce priestorom na propagáciu, nadviazanie nových kontaktov, výmenu skúseností či inšpiráciu do ďalšieho rozvoja.

Hovorkyňa pripomína, že do súťaže sa víťazná obec môže opätovne prihlásiť o desať rokov.

Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo životného prostredia SR, SAŽP, Spolok pre obnovu dediny a Združenie miest a obcí Slovenska. Témou 11. ročníka je udržateľnosť. Hodnotiť sa bude vízia obce a jej strategické dokumenty, hospodárnosť, spolupráca obce a obyvateľov, podmienky na život, cestovný ruch, starostlivosť o zeleň, krajinu a životné prostredie. Záštitu nad aktuálnym ročníkom prebral šéf envirorezortu Ján Budaj (OĽANO).

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM