Tlačové správy

Moje Slovensko sa pridáva k petičnému výboru pre referendum 2021 o skrátení volebného obdobia

Referendum nie je a nesmie byť politickým nástrojom. Referendum je naše, patrí ľuďom a je to nástroj ako môže celé Slovensko, celá verejnosť rozhodnúť sama o sebe a o svojej budúcnosti, tvrdí o.z. MOJE SLOVENSKO.

Ilustračný obrázok k článku Moje Slovensko sa pridáva k petičnému výboru pre referendum 2021 o skrátení volebného obdobia
Zdroj: OZ Moje Slovensko

Občianske združenie MOJE SLOVENSKO vzniklo ako apolitická iniciatíva pre združovanie odborníkov a laickej verejnosti už v roku 2019.

Odvtedy sa im podľa vlastných slov podarilo zosumarizovať problémy, ktoré našu republiku dlhodobo trápia, či nové výzvy, ktoré nás čakajú. Podarilo sa spojiť ľudí, odborníkov a sympatizantov, ktorí spoločne vytvorili víziu www.slovenskysen.sk.

Čo nám chýba?

O.z. Moje Slovensko dlhodobo sleduje a mapuje situáciu na Slovensku a názory všetkých ľudí, ktorí ich vyjadrujú na našich kanáloch. Naším cieľom je mať jasnú víziu a ciele pre rozvoj štátu, na ktorých tvorbe sa môže podieľať celá spoločnosť. Taktiež je pre nás dôležité stabilné politické prostredie, predvídateľné zmeny v legislatíve a dobré strategické plánovanie. Toto nám už dlhšiu dobu chýba, a preto sme sa rozhodli prinášať tieto prvky zospodu spolu s občanmi SR,“ ozrejmujú svoje rozhodnutie zástupcovia občianskeho združenia MOJE SLOVENSKO.

Nakoľko ani nové zostavenie Vlády SR neprinieslo jasný plán a jasné programové vyhlásenie, či stabilné prostredie, priaznivci a členovia o.z. MOJE SLOVENSKO sa rozhodli podporiť referendum 2021 o predčasných parlamentných voľbách.

S mandátom niekoľko desiatok tisícov priaznivcov a desiatok členov sme ochotní pridať sa k petičnému výboru a svojou účasťou pomôcť združiť aj ďalšie apolitické inštitúcie pre zber potrebných podpisov referenda 2021 za účelom rozdania nových kariet pre politikov a vytvorenia nového plánu a vízie pre Slovensko,“ tvrdia zástupcovia združenia.

Referendum nesmie byť politickým nástrojom

Referendum podľa nich nie je a nesmie byť politickým nástrojom. „Referendum je naše, patrí ľuďom a je to nástroj ako môže celé Slovensko, celá verejnosť rozhodnúť sama o sebe a o svojej budúcnosti. V reakcii na politické iniciatívy, vyzývame všetky apolitické inštitúcie, ľudí, ktorí sa chcú zúčastniť petičného výboru, aby sa tiež pridali. Urobiť tak môžu na adrese budujem@mojeslovensko.sk alebo telefonátom na tel. Číslo: 0903 816 122,“ dodávajú na záver.

Zdroj: OZ Moje Slovensko

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: OZ Moje Slovensko
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM