Filip Chudý Krimi

Nadine (49) štyri deci vínka… Šupli ju do cely a rozhodne súd v Považskej, FOTO

Okresný súd v Považskej Bystrici rozhodne o treste pre Nadeždu. Tá mala policajtom povedať, že vraj vypila štyri deci vína, lenže nafúkala až…

Ilustračný obrázok k článku Nadine (49) štyri deci vínka… Šupli ju do cely a rozhodne súd v Považskej, FOTO
3
Galéria
Zdroj: KR PZ v Trenčíne

Prečinu ohrozovanie pod vplyvom návykovej látky čelí ďalšia nezodpovedná vodička, ktorá si sadla za volant potúžená alkoholom. Informovala o tom Elena Antalová z oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne s tým, že 49-ročnú Nadeždu z okresu Púchov popoludní zastavili policajti Obvodného oddelenia Púchov na miestnej komunikácii.

„Pri cestnej kontrole ju vyzvali k podrobeniu sa dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu. Alkotest policajtom ukázal hodnotu 1,21 mg/l, čo je v prepočte 2,52 promile. Opakovaná dychová skúška po dvadsiatich minútach ukázala ešte vyššiu hodnotu a to 2,71 promile,“ povedala Antalová.

Podľa jej slov vodička policajtom mala uviesť, že deň predtým vypila štyri deci vína. „Vodičku policajti následne v zmysle zákona obmedzili na osobnej slobode a po lekárskom vyšetrení bola umiestnená do policajnej cely. Aký trest Nadežda dostane, o tom rozhodne Okresný súd v Považskej Bystrici,“ doplnila policajná hovorkyňa.

Polícia zároveň opakovane upozorňuje vodičov, že alkohol za volant nepatrí. „V prípade jeho zistenia platí nulová tolerancia. V kontrolách na zisťovanie alkoholu u vodičov budeme na cestách Trenčianskeho kraja pokračovať i naďalej,“ dodala.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Nadeždu (49) odvádzajú z polície v Považskej Bystrici: Nafúkala 2,71 promile
3
Galéria
Zdroj: KR PZ v Trenčíne
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM