Filip Chudý Šport Iné športy

Nominácia Slovenska na MS je vonku: Najväčšie zastúpenie má Považská Bystrica

Slovensko bude o niekoľko dní dejiskom svetového šampionátu v hokejbale. Na turnaji bude ja bohaté považskobystrické zastúpenie.

Ilustračný obrázok k článku Nominácia Slovenska na MS je vonku: Najväčšie zastúpenie má Považská Bystrica
Zdroj: TASR

Tréneri slovenskej hokejbalovej reprezentácie Marián Gregorík a Mojmír Hojer zverejnili konečnú nomináciu na MS do Košíc (14. – 22. júna). Figurujú v nej traja brankári a 22 hráčov v poli. Najväčšie zastúpenie má zdolaný finalista tohtoročnej sezóny HBK PROTEF Považská Bystrica, ktorý dodal piatich hráčov, majster zo Skalice má vo výbere štvornásobné zastúpenie.

Z považskobys­trického klubu sú nominovaní brankár Peter Buliš, obranca Roman Bujdák a útočníci Lukáš Piják, Jakub Rufati a Boris Oravec. V nominácii sa však nachádza ešte aj Považskobystričan Pavol Blahut, ktorý hráva za Leaders Ružinov.

Bujdák, Blahut a Oravec sa podieľali na kompletnom zlatom hetriku, keďže Slovensku pomohli k titulom z MS 2013 v Kanade, MS 2015 vo Švajčiarsku a aj MS 2017 v Česku. Piják sa tešil zo zlata na predchádzajúcom svetovom šampionáte. Pre Rufatiho a Buliša to bude premiéra na MS. „Mám výborné pocity. Trochu ma to však aj prekvapilo, keďže v extralige máme veľa výborných brankárov. Ale som rád, že som sa dostal do nominácie,“ povedal Buliš.

Ten ešte nevie, aká brankárska pozícia mu na turnaji prischne. „Rád by som si však zachytal, preto zabojujem o čo najlepšiu pozíciu. Každý trénuje, aby sa dostal do reprezentácie a mohol hrať za Slovensko na MS. Mne sa to podarilo, ale je to zásluha celého nášho tímu od hráčov, trénerov až po manažéra,“ doplnil Buliš, ktorý nomináciu až piatich hráčov Považskej Bystrice vníma aj ako odmenu pre celý klub za dobrú prácu, ktorú v ostatných rokoch odvádza.

Slovensko môže na domácich MS získať štvrtý titul majstra sveta za sebou, ale Buliš to neberie tak, že budeme favorit na zlato. „Treba ísť do turnaja s pokorou, lebo budeme čeliť najlepším tímom sveta, preto musíme mať pred každým súperom zdravý rešpekt,“ dodal náš brankár, ktorý sa poďakoval fanúšikom za celú sezónu a zároveň ich pozval na jej vrchol do Košíc.

Reprezentačný výber absolvuje záverečné sústredenie cez víkend 8. a 9. júna v Žiline. Tréneri uzavreli nomináciu z 30-ky hráčov, po uplynulom víkendovom kempe z nej vyškrtli päť mien.

Nominácia Slovenska na MS do Košíc:

Brankári: Matej Bolibruch (HBK Kometa Vrútky), Peter Buliš (HBK PROTEF Považská Bystrica), Patrik Polc (ŠKB Martin)

Obrancovia: Jozef Minárik (LG Slovmatic Bratislava), Roman Bujdák (HBK PROTEF Považská Bystrica), Lukáš Horváth, Pavol Blahut (obaja Leaders Ružinov), Ivan Gajdoš (HBK Nitrianski Rytieri Nitra), Peter Doskočil (ŠK 98 Pruské), Tomáš Vidlár (HBK Kometa Vrútky), Michal Salajka (HBK Hokejmarket Skalica)

Útočníci: Matúš Lipták, Lukáš Olejník, Libor Teplický, Patrik Svitana (všetci MŠK Autostyle Kežmarok), Milan Vozár, Marcel Cíbik (obaja ŠK 98 Pruské), František Poliaček (ŠKB Martin/HBK Diaková), Lukáš Tomka (ŠKB Martin), Milan Rampáček, Jaroslav Martinusík (obaja HBK Hokejmarket Skalica), Miroslav Božík (HBK Hokejmarket Skalica/Jokerit Petržalka), Lukáš Piják, Jakub Rufati, Boris Oravec (všetci HBK PROTEF Považská Bystrica)

Náhradníci: Marián Maxin (HBK Nitrianski Rytieri Nitra), Michal Fodrek (ŠKB Martin), Peter Bilik (LG Slovmatic Bratislava)

Realizačný tím: Marián Gregorík, Mojmír Hojer – tréneri, Jaroslav Mihal – manažér, Ľuboš Jankovič, Peter Szabó – technický vedúci družstva, Vladimír Moravčík – videoanalytik, Ľubomír Baka – masér

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Takto vyzeralo finále na MS 2017 a oslavy slovenského zlatého hetriku.

Zdroj: YouTube.com

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM