Filip Chudý Hádzaná Video

Považská už zbrojí: Prichádza jeden z najlepších strelcov ligy, VIDEO a FOTO

Športový život je rýchly. Ešte nestihli doznieť ani úspechy z tejto sezóny a Považskobystričania už zbroja na tú budúcu. Ohlásili zisk prvej posily.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Hádzanársky klub MŠK Považská Bystrica zažil veľmi úspešnú sezónu, v ktorej získal Slovenský pohár, po 12 rokoch si zahral v extraligovom finále a predstavil sa aj v osemfinále Vyzývacieho pohára. A hoci posledný zápas tohto ročníka odohral len v sobotu, vedenie klubu už tvorí káder na novú sezónu, pričom stihlo predstaviť už aj prvú posilu.

Je ňou 25-ročná a 192 cm vysoká univerzálna pravoruká spojka Anur Burnazovič. Tento hádzanár z Bosny a Hercegoviny nastupoval v ostatných dvoch sezónach za Strojár Malacky, pričom v jeho drese patril medzi najlepších strelcov Slovnaft handball extraligy. V tejto sezóne bol celkovo deviaty najlepší strelec súťaže so 152 gólmi v 26 zápasoch (priemerne 5,85 gólu na zápas). „Teší ma, že sme s ním podpísali zmluvu na dva roky. Verím, že bude obrovský prínos pre náš tím,“ povedal manažér klubu Peter Valášek.

„Ponuka ma príjemne prekvapila, ale veľmi sa z nej teším. Chcem ako hráč herne napredovať. Mužstvo Považskej Bystrice má veľký potenciál, pričom chcem mu pomôcť, čo môže následne pomôcť aj mne,“ uviedol krátko po podpise zmluvy Burnazovič.

Ten vníma Považskú Bystricu ako kvalitné mužstvo. „Vždy som mal dobrý pocit z tejto športovej haly, je tu úplne iná atmosféra ako inde na Slovensku. Dobre sa mi tu hralo a bola výzva v nej nastúpiť proti kvalitným hádzanárom. Považská Bystrica je totiž výzva pre každého súpera, keďže patrí k najúspešnejším slovenským klubom. Hrať proti nej predstavovalo zvýšenú motiváciu, preto ma teší, že teraz už môžem hrať za ňu,“ opísal svoje pocity hráč, ktorý v januári výraznou mierou pomohol Malackám k senzačnej remíze 30:30 proti nám. Čo bolo snáď jediná výsledková facka pre MŠK v sezóne.

Aj keď patrí Burnazovič medzi najlepších extraligových strelcov, podľa vlastných slov prišiel predovšetkým pomôcť naplniť tímové ambície, nie súperiť o korunu kráľa strelcov. „Angažmán v Malackách mi pomohol nabrať kus sebavedomia. Tu v Považskej Bystrici chcem ďalej napredovať, k čomu mi môžu pomôcť aj tréningy a celková spolupráca s kvalitnými spoluhráčmi na spojkách, krídlach aj pivote,“ doplnila naša nová posila, ktorá si vybrala na drese číslo 13, pričom verí, že jej bude nosiť šťastie.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Anur Burnazovič novou posilou MŠK Považská Bystrica
6
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM