Iné športy

Hádzanárky HK AS Trenčín končia v MOL lige: Klub má už iné priority

Klub sa rozhodol v medzinárodnej súťaži ďalej nepokračovať. Aké sú jeho ďalšie plány?

Ilustračný obrázok k článku Hádzanárky HK AS Trenčín končia v MOL lige: Klub má už iné priority
Zdroj: TASR

Hádzanárky HK AS Trenčín nebudú ďalej pôsobiť v medzinárodnej MOL lige. Klub sa rozhodol nepokračovať v súťaži, prioritou bude pre neho práca s mládežou.

Hráčky AS Trenčín skončili v uplynulej sezóne na poslednom mieste tabuľky s bilanciou dve víťazstvá a 22 prehier, napriek tomu sa o svoju účasť v lige nemuseli obávať, keďže zo slovenských družstiev žiadne nevypadáva vzhľadom na nižší počet účastníkov.

Vedenie klubu sa však rozhodlo neprihlásiť do nového ročníka MOL ligy, uprednostnilo budovanie kádra a klubových štruktúr.

„Naše rozhodnutie sme dlho zvažovali. Snažili sme sa, aby sme nepodľahli emóciám. Rozhodli sme sa ísť cestou pragmatizmu. V aktuálnom čase sa nám nepodarilo zabezpečiť dostatok kvalitných hráčok pre družstvo žien. Preto sme sa rozhodli neprihlásiť tím do žiadnej seniorskej súťaže. Touto cestou sa chceme poďakovať všetkým hráčkam HK AS Trenčín za reprezentáciu klubu v sezóne 2017/2018,“ uvádza sa vo vyhlásení na klubovom webe.

„Dievčatá, ktoré budú mať naďalej chuť pracovať pre rozvoj hádzanej v Trenčíne, radi zaradíme do štruktúr klubu. Hrať MOL ligu je náročné. Hoci by sme to finančne vedeli zvládnuť, výrazne trpí tréningový proces,“ povedal prezident klubu Ján Bakoš.

„Situácia nás mrzí, ale treba sa z nej poučiť. Získali sme cenné skúsenosti. V budúcnosti musíme poskytnúť dievčatám lepšie klubové zázemie a kvalitnejší odborný servis, aby sme ich dokázali udržať. Uvedomujeme si, že hádzaná je amatérsky šport. Chápeme, že štúdium a lepšie podmienky v iných kluboch sú pre dievčatá atraktívne.“

Klub chce ďalej stavať na práci s mládežou. „Veríme že sa nám podarí nastaviť tú správnu chémiu medzi klubom, trénermi, rodičmi a deťmi, aby sme dosahovali rovnaké výsledky ako tento rok,“ dodal Bakoš.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM