Filip Chudý Samospráva

Poslanci to schválili: Hlavný kontrolór Považskej Bystrice dostane ODMENU

Ani tento rok nezostane považskobystrický hlavný kontrolór bez odmeny. Takto sa o tom hlasovalo.

Ilustračný obrázok k článku Poslanci to schválili: Hlavný kontrolór Považskej Bystrice dostane ODMENU
Zdroj: Dnes24.sk

Na štvrtkovom (22. októbra) zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Považskej Bystrici bol predložený aj bod programu s názvom „Návrh na vyplatenie odmeny hlavnému kontrolórovi mesta pri príležitosti životného jubilea“. Predložiť ho mal na rokovaní viceprimátor mesta Ján Panák, ale ten sa podľa slov primátora Karola Janasa zastupiteľstva nezúčastnil z dôvodu hospitalizácie, preto ho uviedol primátor.

Boli proti

V materiáloch na zastupiteľstvo je uvedené, že ide o odmenu hlavnému kontrolórovi mesta Považská Bystrica Mariánovi Sičákovi pri príležitosti dosiahnutia životného jubilea 60 rokov vo výške jeho priemerného mesačného zárobku v súlade s kolektívnou zmluvou a dĺžkou pracovného pomeru aspoň desať rokov. Je to suma 2 447 eur.

V diskusii vystúpila poslankyňa Iveta Pospíšilová, ktorá povedala, že ona a štyria jej kolegovia (Katarína Beranová, Daniela Barbosová, Juraj Smatana a Andrej Péli) budú proti návrhu k vyplateniu tejto odmeny a ozrejmila aj dôvody: „Ide o známe okolnosti, ktoré sa spájajú s osobou hlavného kontrolóra a pozná ich celý Trenčiansky kraj, ak nie aj celé Slovensko. Ďalším dôvodom je pandemická situácia, keďže v tejto chvíli by tieto peniaze mohli byť smerované efektívnejšie ako na odmenu. Napriek tomu hlavnému kontrolórovi želáme veľa zdravia, šťastia a pracovných úspechov.“

Boli za

Považskobystrickí poslanci mu schválili spomínanú odmenu. Proti bolo len uvedených päť poslancov, zvyšok prítomných bol za. Hlasovanie nájdete nižšie vo fotogalérii.

O problémoch hlavného kontrolóra nášho mesta, ktoré vznikli práve na jeho 60. narodeniny, sme už informovali a môžete si ich prečítať v odkaze.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Výsledok hlasovania.

Odhlasované: Hlavný kontrolór mesta Považská Bystrica dostane odmenu 2 447 eur
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM