Filip Chudý Rôzne

Považská Bystrica v čiernych časoch: Kde pustia len očkovaných a kto má VÝNIMKU?

COVID automat dovoľuje v černej fáze toho málo. Ale aj v Považskej Bystrici sa ešte dá niekam dostať.

Ilustračný obrázok k článku Považská Bystrica v čiernych časoch: Kde pustia len očkovaných a kto má VÝNIMKU?
4
Galéria

Okres Považská Bystrica je od pondelka 8. novembra sfarbený do čierna, pričom je už jasné, že čierny bude aj nasledujúci týždeň. A vzhľadom na nastavené pravidlá v aktuálnom COVID automate ani nie je veľký predpoklad, že v blízkej dobe sa zbaví čiernej farby. Ono je to totiž nastavené tak, že je dvojnásobne ťažšie ísť do lepšej farby, ako do horšej.

Zakázané a dovolené

Z pravidiel COVID automatu vyplýva, že v Považskej Bystrici a okolí sú pre každého zakázané svadby, kary, oslavy a podobné posedenia. Úplnú stopku dostali aj fitnescentrá a wellness. Reštaurácie môžu ponúkať len okienkový predaj alebo rozvoz jedla. Ubytovať sa je možné len v súvislosti s výkonom povolania, pričom to platí len pre režim OTP a vyššie.

Povolené aj v režime základ, čiže pre všetkých, sú bohoslužby a tiež základné obchody a služby. Podmienkou je však maximálne jedna osoba na 25 metrov štvorcových a povinný zoznam účastníkov pri bohoslužbách. Dovolené v režime základ sú aj obrady (sobáš, krst a pod.), ale maximálne pre šesť ľudí s výnimkou pohrebov.

Pozreli sme sa na to, ako to vyzerá v praxi v Považskej Bystrici, čiže kde sa môžu vôbec obyvatelia ešte dostať.

Klientske centrum SAD Trenčín na autobusovej stanici v Považskej Bystrici je od tohto týždňa v režime OTP. „Ctených klientov žiadame, aby si pred vstupom do prevádzok pripravili požadované doklady. Zároveň klientom odporúčame, aby prednostne využívali služby internetového obchodu,“ oznámil na svojom webe dopravný podnik.

Čo je otvorené len pre očkovaných a kto má výnimku? Čítajte na ďalšej strane.

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM