Filip Chudý Hádzaná

Považská urobila všetko zbytočne: Zápasu sa nedočkáme pre bizarný dôvod

Zápasy hádzanárskej extraligy sa cez víkend neuskutočnia. Na svoj návrat si tak musia počkať aj Považskobystričania.

Ilustračný obrázok k článku Považská urobila všetko zbytočne: Zápasu sa nedočkáme pre bizarný dôvod
Zdroj: Barbora Talačová

Mužská Slovnaft handball extraliga a MOL liga hádzanárok sa nebudú hrať ani počas najbližšieho víkendu. Kompetentní na základe aktuálnej situácie, aj v súvislosti s prípravou celoplošného testovania na koronavírus, odložili i zvyšné duely 8. kola mužskej najvyššej súťaže. Informoval o tom oficiálny web Slovenského zväzu hádzanej (SZH).

Ťažko vysvetliteľné

„SZH na základe aktuálnej situácie, ktorá vznikla v súvislosti so zabezpečením testovania v tomto období príprav celonárodného testovania, keď sú aj lekári spolupracujúci s klubmi v karanténe, odkladá zápasy SHE Považská Bystrica – Šaľa a Košice Crows – Topoľčany,“ uviedol v piatok riaditeľ súťaží SZH Peter Brunovský. Po tomto kole nasleduje reprezentačná prestávka a súťaž by mala riadne pokračovať až v polovici novembra (14. a 15. 11.).

Hádzanári MŠK Považská Bystrica tak budú bez zápasu už viac ako mesiac. Ako sa uvádza na stránke SZH, dôvodom je, že Šaľanov nemá kto otestovať. „Neviem, čo na to povedať. Všetko sme si vybavili, zaplatili, aby sme boli otestovaní, ale aj tak zbytočne a opäť nebudeme hrať. Ťažko sa to potom vysvetľuje chlapcom, ktorých sme po náročnom období pripravovali na návrat,“ povedal pre zväzovú stránku tréner MŠK Václav Straka.

Prestávka sa prejavila

Od utorka 20. októbra, kedy začali trénovať, stihli štyri tréningové jednotky. „Po dlhej pauze sme urobili maximum, aby sme chlapcov aspoň trochu pripravili, nech si telo zvykne na záťaž a nenastali problémy zo zdravotnej stránky. Samozrejme, prestávka sa prejavila na fyzickej kondícii i hernej činnosti a práci s loptou. Nie sme na tom ako pred pauzou a nejaký čas potrvá, kým sa chalani dostanú na pôvodnú úroveň, ale zase to nemusí trvať dlho. Momentálne sa tešia, že aj napriek náročnej situácii môžu byť spolu. Nedostatky môžu na palubovke nahradiť bojovnosťou a dobrým prístupom,“ priblížil pre SZH situáciu vo svojom tíme považskobystrický kormidelník.

„Polovica kádra, ktorá nebola pozitívna, má týždeň náskok v príprave, hoci trénovala len individuálne. Z tých ďalších len dvaja či traja mali zvýšenú teplotu a kašeľ. Našťastie, nebolo to najhoršie. U ostatných bol priebeh ochorenia v pohode,“ poznamenal Straka, ktorý mal mať v sobotu až na Anura Burnazoviča pauzujúceho s kolenom k dispozícii kompletný káder, keďže predzápasové testovanie dopadlo bez pozitívnych prípadov.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM