Filip Chudý Rôzne

Považskobystričania prídu o túto POŠTU: Dôvod, prečo sa zruší

Počet pôšt na území Považskej Bystrice sa zníži. Slovenská pošta ozrejmuje, prečo padlo také rozhodnutie.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania prídu o túto POŠTU: Dôvod, prečo sa zruší
Zdroj: TASR/Andrej Galica

Slovenská pošta (SP) v januári oznámila, že ju čakajú v roku 2021 zásadné reformy, pričom prvým krokom bude reorganizácia organizačnej štruktúry a pracovných miest. „Cieľom je modernizácia spoločnosti po vzore okolitých krajín, zvýšenie efektivity a skvalitnenie služieb klientom. Ide pritom o dlhodobo plánované manažérske rozhodnutie, ktoré nesúvisí s pandémiou,“ informovali vtedy v tlačovej správe.

Reakcia ministerstva

V ostatných dňoch sa začalo hovoriť o tom, že v Považskej Bystrici sa zruší jedna zo siedmich kamenných pobočiek (k tomu je tu ešte aj BalíkoBOX), pričom sa hovorilo o pošte v mestskej časti Milochov. Obrátili sme sa preto na príslušný rezort. „Ministerstvo dopravy a výstavby podporuje reformu Slovenskej pošty, cieľom transformácie je zvýšenie konkurencieschop­nosti, zastabilizovanie hospodárskych výsledkov a v neposlednom rade zlepšenie služieb pre zákazníkov. Verejnosť nemusí mať obavy, poštové služby ostanú zachované,“ povedal jeho hovorca Ivan Rudolf.

Ďalej uviedol, že k rušeniu pošty nedochádza na základe rozhodnutia MDV SR, ide o kompetenciu SP, ktorá svoju požiadavku predkladá na Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb, ktorý môže odsúhlasiť / neodsúhlasiť predmetný návrh, ktorý mu bol predložený.

Jediná

„Slovenská pošta plánuje skončiť prevádzku Pošty Považská Bystrica 6 (pobočka Milochov, pozn.) od 1. mája 2021,“ uviedla hovorkyňa pošty Iveta Dorčáková.

Podľa jej slov informácia o tejto skutočnosti bude približne mesiac vopred umiestnená na výveske na budove pošty a zároveň v takom istom časovom období zabezpečia informovanie obyvateľov letákmi doručenými do všetkých domácností a firiem v mestskej časti Milochov. Ďalej uviedla, že je to jediná pošta, ktorá sa zruší v Považskej Bystrici a okolí.

Dôvod

Kľúčovou úlohou SP v oblasti plnenia prijatého strategického plánu je podľa hovorkyne zvyšovanie efektivity prevádzky organizácie, a to aj optimalizáciou poštovej siete. „Predmetom optimalizácie je model zabezpečenia poštových služieb vo vybraných lokalitách bez potreby prevádzky pôšt tak, aby boli plnohodnotne zabezpečené podmienky stanovené pošte ako poskytovateľovi univerzálnej služby Úradom pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb v Požiadavkách na kvalitu univerzálnej služby,“ ozrejmila.

„V mestskej časti Milochov Slovenská pošta prevádzkuje Poštu Považská Bystrica 6 nad rámec plnenia spomínaných požiadaviek,“ konštatovala Dorčáková.

V ostatných rokoch podľa nej využívanie služieb tejto pobočky zo strany klientov klesalo, a dostalo sa na takú úroveň, že je pre poštu ekonomicky neefektívne naďalej ju prevádzkovať ako kamennú poštu, no poštové služby budú poskytované aj naďalej. „Rozhodnutiu požiadať úrad pre reguláciu o súhlas so skončením prevádzkovania pošty predchádzala dôkladná analýza všetkých spomínaných aspektov,“ doplnila.

Prinesieme tiež podrobný článok o tom, ako budú po novom zabezpečené poštové služby pre Milochov.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM