Filip Chudý Šport Iné športy

Považskobystričanky potvrdili svoju kvalitu: Už sa ich v Európe boja! FOTO

Na majstrovstvách Európy mažoretiek sa vo veľkom darilo považskobystrickým zástupkyniam. Predviedli medailovú žatvu.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričanky potvrdili svoju kvalitu: Už sa ich v Európe boja! FOTO
6
Galéria
Zdroj: Mažoretky BONA

Tohtoročné majstrovstvá Európy v mažoretkovom športe sa konali v Prahe. V nej sa na európskom šampionáte počas minulého týždňa predstavili súbory zo 14 krajín starého kontinentu. Za štyri súťažné dni bolo odtancovaných 887 choreografií vo všetkých súťažných disciplínach. Medzi najkvalitnejšie patrili vystúpenia od považskobystrického súboru Bona. Tá získala celkovú medailovú bilanciu v hodnotu 4–3–5, vďaka čomu sa zaradila medzi najúspešnejšie súbory ME.

„S výsledkami sme veľmi spokojní. Dievčatá obhájili svoju poprednú pozíciu v silnej európskej konkurencii. Pritom úroveň tohto športu každým rokom stúpa a je čoraz náročnejšie sa presadiť. My sa na to snažíme reagovať a zvyšujeme nároky na seba. Človek musí niečo pre úspech obetovať a potom to prinesie svoje ovocie,“ povedala vedúca súboru Elena Martinková.

Tá velila 110-člennej výprave, v ktorej bolo viac ako 80 súťažiacich, zvyšok tvoril hlavne trénerský štáb a rodičia. No práve im bola najviac vďačná, lebo bez ich podpory by to nešlo. „Časovo to bolo náročné, keďže sa súťažilo od rána do večera, ale stihli sme trochu pozrieť aj Prahu, hoci občas len z autobusu. No bol to zážitok a dobrá motivácia do ďalšej práce. Novou výzvou pre nás sú septembrové majstrovstvá sveta v Juhoafrickej republike,“ prezradila Martinková.

Podľa jej slov s 12 cennými kovmi vôbec nerátali, keďže konkurencia sa zvyšuje. „Dúfali sme, že sa dostaneme do prvej šestky, medailové pozície boli akýmsi snom,“ konštatovala vedúca súboru Bona, pričom ešte dodala: „Náš súbor síce určite patril medzi najúspešnejšie a najviac oceňované, no ešte lepší pocit ako zisk medaily je to, keď cítite od konkurencie rešpekt. Keď vám konkurenti povedia, že najviac sa boja Bony, to je pre nás pocit, že asi to vieme robiť.“

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Úspech považskobystrického súboru Bona: Na ME patril medzi najlepšie
6
Galéria
Zdroj: Mažoretky BONA

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM