Rôzne

Považskú Bystricu s Púchovom spojí nová cesta: TERMÍN, kedy má byť hotová

Kým po zrekonštruovanej železničnej trate v úseku Púchov – Považská Bystrica začnú vlaky premávať už v tomto roku, na novú cestu si počkáme dlhšie.

Ilustračný obrázok k článku Považskú Bystricu s Púchovom spojí nová cesta: TERMÍN, kedy má byť hotová
11
Galéria
Zdroj: TASR

Súčasťou rekonštrukcie železnice v úseku Púchov – Považská Bystrica je aj výstavba cesty III. triedy, ktorá povedie po trase bývalej železnice a spojí považskobystrickú mestskú časť Milochov s púchovskou časťou Nosice.

Obyvateľom Milochova pracujúcim v Púchove, ktorí po zrušení vlakovej stanice Milochov musia dochádzať do zamestnania cez Považskú Bystricu takmer 30 kilometrov, sa po dokončení komunikácie cesta skráti asi na pätinu.

„Ukončenie prác na komunikácii ako celku predpokladáme v júni 2022,“ informovala o tom hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Ria Feik Achbergerová.

Ako ďalej uviedla, práce na výstavbe cesty III. triedy v úseku Milochov – Nosice sa začali v marci 2019 prekládkou inžinierskych sietí, ktoré sú v správe a vlastníctve ŽSR. „Od októbra minulého roka sa začalo s demontážou hlavného zariadenia železničnej infraštruktúry (trolej, trakčné stožiare, koľajnice, podvaly atď.),“ doplnila.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM