Filip Chudý Futbal

Pripravuje sa veľká fúzia: Považská Bystrica z nej môže výrazne vyťažiť!

Naše mesto sa môže čoskoro dočkať výrazne vyššej súťaže, akú momentálne hrá. Pomocnú ruku mu podáva neďaleká obec.

Ilustračný obrázok k článku Pripravuje sa veľká fúzia: Považská Bystrica z nej môže výrazne vyťažiť!
Zdroj: TASR

Počas minulosezónnej zimnej prestávky dostal futbalový klub MŠK Považská Bystrica ponuku od FK Spartak Bánovce nad Bebravou, aby hral namiesto neho štvrtú ligu, keďže Bánovčania sa stali vtedy majiteľom účastníka tretej ligy FC Horses, pričom práve túto vyššiu súťaž na jar 2017 hrali. Vtedajšiu právno-organizačnú zmenu ale podľa noriem Slovenského futbalového zväzu (SFZ) nebolo možné vykonať. Preto Považskobystričania dohrali šiestu ligu, z ktorej postúpili do piatej. A hoci sa im v nej na jeseň nedarilo napĺňať postupové ambície, v našom meste sa môže čoskoro hrať súťaž, ktorá by bola oveľa dôstojnejšia pre našu futbalovú históriu a veľkosť mesta.

MŠK Považská Bystrica totiž najnovšie dostala ponuku od lídra tretej ligy západ TJ Iskra Borčice. „Oslovili nás Borčice s tým, aby sme vytvorili spoločný futbalový klub. Už sme s nimi o tom aj niekoľkokrát rokovali, pripravuje sa k tomu zmluva, ale nie je nič dotiahnuté. Samozrejme, vízie máme, niektoré veci sú už predrokované, ale dokým nie je zmluva podpísaná, ťažko sa mi o tom hovorí,“ povedal manažér klubu Ján Panák.

Ten je zároveň aj predsedom Športovo-technickej komisie SFZ. „Existuje smernica SFZ o právno-organizačných zmenách v kluboch, na základe ktorej sa dá urobiť iba takáto transformácia či fúzia, nie výmena súťaží. Čiže by sme urobili jeden klub s áčkom a béčkom, pričom po roku by sme si opäť sadli a celé to vyhodnotili. Mohlo by sa stať, že béčko by sme odčlenili a išlo by do Borčíc, no a áčko by zostalo v Považskej Bystrici. Ale zdôrazňujem, je to len vízia,“ uviedol Panák.

Podľa jeho slov, by oba kluby na jar normálne dohrali súťaže ako ich začali, pričom jeden klub by sa vytvoril až od nového súťažného ročníka, pretože v zmysle noriem SFZ nie je možné iba vymeniť súťaže. Oba seniorské tímy sa už ale čiastočne spojili, keď majú niektoré spoločné tréningy, pričom štyria hráči Považskej Bystrice už aj v sobotu nastúpili za Borčice na prípravný zápas na našej umelej tráve proti druholigovému Zvolenu (2:1).

Ako sme sa od predstaviteľov nášho klubu dozvedeli, všetko bude oficiálne až po podpise zmluvy, ktorá sa pripravuje. Medzi klubmi by ale podľa našich informácií už mala byť džentlmenská dohoda na svete. Je teda pravdepodobné, že od leta sa bude hrať v Považskej Bystrici minimálne tretia liga. Borčice sú ale stále aj v reálnej postupovej hre o druhú ligu, keď vedú svoju súťaž o jeden bod pred druhou Dubnicou a piatimi bodmi pred Lednickými Rovňami, ktoré sú na treťom mieste.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM