Filip Chudý Rôzne

Reakcia na druhú vlnu: V považskobystrickej MHD sa nedezinfikujú len autobusy

Miesta, kde sa zhromažďuje viac ľudí, sú tie rizikové. V považskobystrickej MHD robia opatrenia, aby riziko minimalizovali.

Ilustračný obrázok k článku Reakcia na druhú vlnu: V považskobystrickej MHD sa nedezinfikujú len autobusy
5
Galéria
Zdroj: Mestská dopravná spoločnosť

Na Slovensku prináša druhá vlna nového koronavírusu rekordné čísla infikovaných, čo sa nevyhlo ani okresu Považská Bystrica. Podobne, ako aj v prvej vlne, na situáciu zareagovala Mestská dopravná spoločnosť (MDS) dezinfekciou autobusov a priestorov.

Aj stanica

Ako povedal predseda predstavenstva prevádzkovateľa mestskej hromadnej dopravy (MHD) v našom meste Jozef Keruľ, už predminulý týždeň boli dezinfikované všetky autobusy považskobystrickej MHD, aby tým dodržali bezpečnostné predpisy.

„V stredu 7. októbra sa dezinfikovala autobusová stanica. Išlo o foyer, kde je informačné centrum pre ľudí. Ďalej toalety a tiež priestory pre vodičov,“ povedal Keruľ.

Minimalizujú riziko

Ako ďalej ozrejmil, každý druhý týždeň sa budú dezinfikovať autobusy a potom aj priestory na autobusovej stanici, aby sa zabránilo prípadnému rozširovaniu vírusov. „Autobusy sa dezinfikujú naraz, pričom najbližšie sa budú zrejme budúci týždeň počas soboty a nedele,“ doplnil predstaviteľ MDS.

Problémy s koronavírusom podľa jeho slov nemajú. „Dodržiavame všetko tak, aby sme minimalizovali riziko. V priestoroch spoločnosti aj stanice je teda inštalovaná dezinfekcia, vodiči dodržujú bezpečnostné predpisy, pričom dostávajú rôzne pomôcky a dezinfekčné prostriedky,“ dodal Keruľ s tým, že zatiaľ nemali žiadny väčší problém s dodržiavaním bezpečnostných predpisov v autobusoch, keďže cestujúci nosia rúška.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM