Filip Chudý Rôzne

Rozkvet čakajú dopravné ZMENY: Prehľad miest, kde bude ZAKÁZANÉ parkovať, FOTO

Obyvatelia najväčšieho považskobystrického sídliska sa musia pripraviť na to, že na viacerých uliciach bude ešte väčší problém zaparkovať.

Ilustračný obrázok k článku Rozkvet čakajú dopravné ZMENY: Prehľad miest, kde bude ZAKÁZANÉ parkovať, FOTO
Zdroj: Mesto Považská Bystrica

Mesto Považská Bystrica na svojej stránke informovalo, že vozidlá na sídlisku Rozkvet, ktoré parkujú na chodníkoch v úzkych prejazdoch, spôsobujú komplikácie záchranným zložkám, vývozcom komunálneho odpadu i zimnej údržbe. „Radnica po požiadavke Hasičského a záchranného zboru a po porade s okresným dopravným inšpektorátom v najbližších dňoch pristúpi na Rozkvete k viacerým zmenám dopravného značenia,“ oznámil mestský úrad.

Pozrite si, kde na Rozkvete pribudnú zákazy a kde už nebude možné parkovať:

  • Pri križovatke Ulice Laca Novomeského, smerom na Vajanského pod materskou školou pribudne dopravná značka zákaz státia na pravej strane.
  • Zákaz státia pribudne aj pri bytovom dome číslo 2069 na Vajanského ulici, kde už je takáto značka momentálne osadená z jednej strany a osadí sa aj z druhej strany, nakoľko vodiči ju podľa mesta nerešpektujú.
  • V dvojitej zákrute z Ulice Martina Benku, pri bytovom dome 2072 až 2075, je v súčasnosti podľa mesta najmä v nočných hodinách, keď tam parkujú vozidlá, nulová prejazdnosť. Ide o veľmi kritické miesto, preto tam pribudnú značky zákaz státia.
  • Najväčšie zmeny nastanú na zjazde z Helenskej ulice smerom na Bajzovu ulicu, kde budú vytvorené poloblúky a osadené značky zákaz zastavenia.
  • Dopravné značky pribudnú na konci ulice Helenská, kde je napojenie požiarneho chodníka. Hasiči mali mať podľa mesta požiadavku na vymedzenie vjazdu a výjazdu len pre vozidlá bezpečnostných zložiek.
  • V križovatke ul. Československej armády taktiež pribudne zákazová značka, čiže sa tam nebude dať už parkovať na chodníku.
  • Úprava značenia bude aj na konci ul. Československej armády, pri detskom ihrisku smerom k základnej škole. Vymedzí sa tu nábeh od ihriska a od tejto časti začne aj jednosmerka okolo telocvične po parkovisko.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Mesto tiež zverejnilo zábery na dotknuté lokality.

FOTO: Miesta na Rozkvete, kde pribudnú zákazy a nebude tam možné parkovať
11
Galéria
Zdroj: Mesto Považská Bystrica
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM