Tlačové správy

S komplikáciami po covide Vám pomôže kúpeľná liečba

Ak ste už prekonali COVID-19, môžete stále pociťovať ťažkosti, ktoré vám zasahujú do bežného života.

Ilustračný obrázok k článku S komplikáciami po covide Vám pomôže kúpeľná liečba
3
Galéria
Zdroj: Kúpele Sliač

Pociťujete neobvyklé tlaky na hrudníku, rýchlo sa zadýchate aj pri ľahkej námahe, alebo vás občas prepadne dovtedy neznámy pocit slabosti a únavy? Môže to byť signál post-covidových dlhodobých problémov. Aj s týmito vie pomôcť kúpeľná liečba!

Takzvaný post-covid syndróm je niečo, čo ešte dokonale nepoznáme a medicína len teraz objavuje všetky atribúty týchto zdravotných komplikácií. Jedným z najbežnejších problémov po prekonaní koronavírusu sú pritom komplikácie obehového ústrojenstva, teda srdcovo-cievne ochorenia alebo niektoré ich vážne príznaky. Liečbu preto neodkladajte a poobzerajte sa po možnostiach tej správnej rehabilitácie.

Prvý zodpovedný krok

Správy z viacerých špecializovaných ambulancií, ktoré sa venujú práve srdcovo-cievnym ochoreniam, potvrdzujú zvýšený počet pacientov, ktorí sa po prekonaní COVID-19 a prvých príznakoch kardiovaskulárnych ochorení začínajú vážne zaujímať o svoje zdravie. Podstupujú pritom odborné vyšetrenia s cieľom dôkladnej analýzy svojho zdravotného stavu. Ak aj vy patríte medzi tých, ktorí majú po prekonaní ochorenia pretrvávajúce ťažkosti, neváhajte sa obrátiť na špecializovaných lekárov. Najčastejšie je to lekár internista, neurológ, reumatológ, ortopéd, ako aj praktický lekár.

Je to veľmi dôležitý prvý krok, podrobiť sa diagnostike, ktorá je vždy základom úspešnej liečby. Zdanlivá únava, dýchavičnosť či sťažené dýchanie a tlak na hrudníku nemusí nutne vypovedať o problémoch s vašim srdcom. Aj túto možnosť je však potrebné odborne vylúčiť a sústrediť sa na celkovú zdravotnú pohodu vášho organizmu.

Zdroj: Kúpele Sliač

Prevencia nad liečbu

Okrem návštevy špecializovaných zdravotníckych pracovísk, ktoré riešia urgentné stavy vám môžu pomôcť aj zariadenia, ktoré sa venujú takzvanej následnej zdravotnej starostlivosti, teda rehabilitácii a prevencii zároveň. Pomáhajú predchádzať ochoreniam, ktoré nám môžu znepríjemniť alebo ohroziť život a zdravie.

Na Slovensku je celkovo 6 kúpeľných miest, v ktorých sa špecializujú aj na prevenciu a liečbu srdcovo-cievnych ochorení. Vybrať si môžete lokality ako Bardejov, Brusno, Dudince, Nimnicu, Sliač alebo Vyšné Ružbachy.

Kúpeľmi s najdlhšou históriu a skúsenosťami s liečbou srdcovo-cievnych ochorení sú jednoznačne Kúpele Sliač. Sú to historicky prvé kúpele, ktoré boli vďaka jedinečnému prírodnému liečivému zdroju – liečivej vode určené na liečbu srdcovo-cievnych ochorení. Celkové zlepšenie zdravotného stavu hlásia pacienti už pri ukončení pobytu v kúpeľoch a následnej domácej starostlivosti. Kúpele Sliač sa nachádzajú v strede Slovenska a ponúkajú tak vynikajúcu dostupnosť individuálnou i verejnou dopravou.

Benefity pre telo aj dušu

Kúpele Sliač kladú silný dôraz na spokojnosť svojich kúpeľných hostí, ktorí oceňujú najmä zázračné účinky liečivej vody a kvalitu liečebných procedúr, kde si okrem prírodného bohatstva pochvaľujú aj milý a ústretový personál. V ostatnom čase kúpele venovali pozornosť zvýšeniu kvality ubytovacích služieb obmenou vybavenia izieb a pozitívnou zmenou prechádza aj zvýšenie kvality stravovacích služieb. Popri liečbe kladú kúpele veľký dôraz na zdravý životný štýl ako aj spríjemnenie prostredia jedální a spôsob výberu jedál z pestrej ponuky bufetu počas celodenného stravovania.

Skutočne výnimočným doplnkom liečby sú prechádzky v kúpeľnom parku, ktorý je vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku. Trávenie voľného času v rozsiahlom areáli parku je zároveň liečebnou terapiou, počas ktorej si na srdiečkových trasách kúpeľní hostia preverujú zlepšenie svojej fyzickej kondície. Kúpele navyše počas celej letnej sezóny pravidelne pripravujú atraktívny kultúrny program.

Zdroj: Kúpele Sliač

Využite ponuku pre dvojice v mesiaci MÁJ

V duchu známeho hesla Máj, lásky čas sa Kúpele Sliač rozhodli podporiť liečbu vo dvojici a pre všetky pobyty v mesiaci máj ponúkajú 25% zľavu z ceny pobytu pre druhú osobu na spoločnom kúpeľnom pobyte. Pozvite aj vy svoju polovičku, priateľa alebo priateľku do Kúpeľov Sliač a využite túto limitovanú akciovú ponuku. Cieľom personálu kúpeľov Sliač je v čo najvyššej miere spríjemniť vašu kúpeľnú liečbu alebo dovolenku a preto k tejto výhodnej ponuke zaradili špeciálnu zľavu 50% z ceny doplatkov za nadštandardné ubytovanie v apartmáne. Podporiť svoje zdravie vo dvojici tak teraz môžete za naozaj výhodných podmienok.

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: Kúpele Sliač
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM